Asistenční centrum pro uprchlíky pomohlo přes tisícovce Ukrajinců. Do pomoci se zapojili i zaměstnanci výstaviště


Bez přestávky jede od středečního rána asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíky v pavilonu B. Pomoc využilo již více než tisíc lidí. Do chodu centra se zapojili i zaměstnanci Veletrhů Brno.


Zájemci si na místě vyřídí všechny potřebné věci, jako je registrace u cizinecké policie, získání víza nebo nalezení ubytování. Díky vízu navíc lidé získají zdravotní pojištění a možnost registrace na účadu práce. Kromě toho získají Ukrajinci základní humanitární pomoc v podobě hygienických potřeb nebo jídla.

O hezčí prostředí pro děti se pak postarali přímo jihomoravští zastupitelé, kteří ve středu v čele s hejtmanem Janem Grolichem montovali vybavení dětského koutku. Do chodu centra se zapojili i pracovníci BVV, kteří pomáhají například s překlady do ukrajištiny.

Lidé, kteří mají zájem pomáhat, mohou sledovat stránky Regionálního dobrovolnického centra JMK či weby www.pomahejukrajine.cz a www.munipomaha.cz. Další praktické informace nabízí také web ukrajina.brno.cz.

Provoz kontaktního centra a nábytkové banky nemá vliv na další akce v areálu. Výstaviště má několik vstupů a dá se pomocí plotů rozdělit. Všechny jarní veletržní i hostující akce tak nadále připravujeme v plném rozsahu.