Brno Autokino přivítá první diváky již 13. dubna. Nabídne aktuální filmy i osvědčenou klasiku

 

Šarlatán, Téměř dokonalá tajemství, Pomáda či Meky. To je jen malý výběr z filmů, které lidé uvidí v autokině na brněnském výstavišti. Oblíbený projekt se do veletržního areálu vrací v úterý 13. dubna.

Společnosti Veletrhy Brno a Kletch chtějí obnovením autokina dopřát Brňanům možnost kulturního vyžití, a to i v době vládních restrikcí. „V autokině budou samozřejmě platit přísná pravidla. Ve vozidle mohou sedět pouze dvě osoby či jedna domácnost. V případě, že se v autě budou nacházet osoby z různých domácností, musí mít zakryté dýchací cesty dle aktuálních nařízení,“ uvedl mluvčí společnosti Veletrhy Brno Jaroslav Bílek. Informoval také, že v době představení nesmějí lidé opustit auto či stahovat okýnka nebo otevírat dveře.

Aktuální hity i legendární klasika

Program autokina na výstavišti vsadí na aktuální filmy, jejichž čas v kině výrazně zkrátila vládní opatření. Lidé si tak vychutnají kritiky oceňovaný český film Šarlatán či německou komedii Téměř dokonalá tajemství s populárními herci, kteří jsou známí z trilogie Fajků, pane učiteli.

Chybět nebudou ani klasiky. „Hned v prvním týdnu uvedeme kultovní muzikál Pomáda. Na další dny připravujeme třeba Pulp Fiction: Historky z podsvětí,“ uvedl organizátor Brno Autokina Jakub Klečka ze společnosti Kletch.

Z důvodů omezení kontaktu s obsluhou se vstupenky na představení prodávají výhradně on-line, a to na webu ibvv.cz. „První týden je nabízíme za zaváděcí cenu tři sta korun za vozidlo, v následujícím týdnu budou lístky o devadesát korun dražší,“ podotkl Bílek.

Věříme, že autokino bude opět úspěšné

Pořadatelé věří, že Brno Autokino bude opět tak úspěšné jako loni, kdy na výstaviště našlo cestu téměř tři tisíce vozů a většinu produkce se podařilo vyprodat.