Caravaning Brno se letos neuskuteční

 

Tradiční výstava Caravaning Brno, která měla být zahájena na brněnském výstavišti 5. listopadu, se neuskuteční. Rozhodnuto bylo na základě důkladného zvážení všech rizik spojených s vývojem pandemie covid-19 a vyhlášením nouzového stavu. Aktuální vládní opatření neumožňují pořádání hromadných akcí včetně výstav a veletrhů, jejichž konání je zakázáno.

„O letošní ročník byl ze strany vystavovatelů vysoký zájem. Sliboval velmi širokou přehlídku obytných aut, karavanů i vestaveb od desítek předních výrobců. Velmi kvalitně byly zastoupeny také doplňky a příslušenství pro kempování. Do poslední chvíle jsme se snažili udělat vše, aby výstava mohla být realizována. Vývoj posledních dnů však ukázal, že uspořádat akci takového rozsahu není za současného stavu a nejistotě možné," sdělil Jan Kuběna, obchodní ředitel společnosti Veletrhy Brno.

Caravaning Brno patří k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Každoročně přináší kompletní přehlídku obytných vozů, karavanů i příslušenství. Doprovodný program je připravován ve spolupráci s hlavními oborovými asociacemi. Příští ročník veletrhu přivítá všechny příznivce karavaningu a kempování od 4. do 7. listopadu 2021.