Pavilon G1 se promění v nábytkovou banku

 

Aktualizace 18. 4. 2022: Provoz nábytkové banky na brněnském výstavišti byl ukončený.

Postele, židle, skříně i matrace mohou od pátku čtvrtého března vozit Brňané do pavilonu G1. SAKO Brno tam ve spolupráci s Magistrátem města Brna otevírá nábytkovou banku. Dary poslouží pro vybavení ubytování ukrajinských uprchlíků.


Lidé mohou nový, ale i plně funkční použitý nábytek vozit každý den v čase od 12 do 18 hodin. Pro vjezd do areálu mohou využít čtvrtou bránu. „Banka přijímá postele, rošty, stoly, židle, kuchyňské linky bez elektrospotřebičů, komody, meší skříně, matrace, spacáky, karimatky i deky," vyjmenoval vedoucí odboru marketingu a komunikace Veletrhů Brno Jaroslav Bílek.

Provoz banky má na starost městská společnost SAKO Brno. Její pověřený pracovník od dárců nábytek vizuálně zkontroluje a zaeviduje. Poté ho vydá registrovaným poskytovatelům ubytování.

Nábytková banka i kontaktní centrum se nachází v pavilonech, ve kterých nebyly plánované jiné akce a jejich provoz nijak nezasahuje do fungování výstaviště. Příprava všech veletržních i mimoveletržních akcí pokračuje standardně.