UPOZORNĚNÍ – Podvodný e-mail (phishing)

 

Dovolujeme si vás upozornit na hrozbu phishingového útoku, která byla zaznamenána u některých vystavovatelů MSV 2019. Útočníci vystavovatelům rozesílají e-mail, který se tváří jako odeslaný společností Veletrhy Brno a.s. Obsahuje odkaz, který vede na web kopírující novou podobu iKatalogu - iBVV.cz. Po návštěvnících vyžaduje přihlášení.

Prosíme vás, abyste na odkaz neklikali a v žádném případě nezadávali své přihlašovací údaje. Ačkoliv byl tento útok zaznamenán pouze v souvislosti s MSV 2019, preventivně na něj naše společnost upozorňuje i vystavovatele dalších veletrhů.

V případě MSV obsahoval anglicky psaný e-mail informaci, že na základě účasti na MSV 2019 byla společnost Veletrhy Brno a.s. oslovena firmou Terves Inc. ze Spojených Států, která by ráda navázala kontakt přímo s vystavovatelem. Součástí dopisu je zmiňovaný odkaz kopírující přihlašovací formulář do iBVV.cz. Odkaz zneužívá mimo jiné logo BVV, kopíruje fotografii i celou grafiku webu.

Odkaz vede na cizí stránky https://ibvv.cloudaccess.host/ibvv/index.php. S nimi nemají Veletrhy Brno a.s. nic společného, žádnou obchodní vazbu a distancují se od jejich praktik. Doporučujeme, aby si vystavovatelé VŽDY pečlivě zkontrolovali, že pokud se do systému iBVV.cz přihlašují, jsou na stránkách https://www.ibvv.cz/cs/prihlaseni.

Pokud již uživatelé na podvodných stránkách do formuláře data zadali, doporučujeme změnit heslo, popřípadě nás kontaktovat.

Veletrhy Brno a.s.