Výstaviště poslouží jako příjmové registrační místo pro ukrajinské uprchlíky


Pavilon B brněnského výstaviště se v nejbližších hodinách promění v kontaktní centrum pro uprchlíky z válkou zasažené Ukrajiny. V pondělí na se na tom shodli zástupci Statutárního města Brna, Jihomoravského kraje a Veletrhů Brno.

Přípravy centra začínají první březnový den, první osoby by mohly registračním místem projít už za několik hodin. „Pavilon B bude sloužit jako místo pro prvotní registraci a zajištění základních potřeb uprchlíků, nikoliv k zajištění ubytování. K tomuto účelu jsou určena vhodná místa mimo areál brněnského výstaviště,“ uvedl generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Tomáš Moravec.

Areál brněnského výstaviště byl pro vybudování příjmového registračního místa zvolený kvůli vhodné dopravní dostupnosti, kvalitnímu technickému zázemí a kapacitním možnostem.

Veletrhy Brno potvrdily své zapojení do připravované pomoci vyvěšením ukrajinské vlajky na čestné místo, vrchol Rotundy pavilonu A.

Provoz kontaktního centra a nábytkové banky nemá vliv na další akce v areálu. Výstaviště má několik vstupů a dá se pomocí plotů rozdělit. Všechny jarní veletržní i hostující akce tak nadále připravujeme v plném rozsahu.