ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Konec dubna patří na brněnském výstavišti chovatelům a farmářům

<h2>Konec dubna patří na brněnském výstavišti chovatelům a farmářům</h2>

Konec dubna bude na brněnském výstavišti patřit farmářům a chovatelům. Od 22. do 26. dubna se zde konají veletrh ANIMAL TECH, Národní výstava hospodářských zvířat a Národní výstava myslivosti. Na všech třech akcích se představí téměř 200 firem. Technologie pro chov a hospodářská zvířata najdou návštěvníci v pavilonech P a F, stejně jako předvadiště zvířat, včelařskou výstavu a prodej farmářských a regionálních potravin.


Konec dubna bude na brněnském výstavišti patřit farmářům a chovatelům. Od 22. do 26. dubna se zde konají veletrh ANIMAL TECH, Národní výstava hospodářských zvířat a Národní výstava myslivosti. Na všech třech akcích se představí téměř 200 firem. Technologie pro chov a hospodářská zvířata najdou návštěvníci v pavilonech P a F, stejně jako předvadiště zvířat, včelařskou výstavu a prodej farmářských a regionálních potravin.

Technologie pro chov, krmiva a zemědělská technika

Vystavovatelé zemědělské techniky jsou umístěni na volné ploše v okolí pavilonu P. Patří mezi ně například Agete, Agrotechnika Vaněk, Agrozet, Pol-Agro, Cime nebo Strom. Agrotec přiváží na ANIMAL TECH 2023 traktor T6.180 Methane Power, který pomáhá naplnit vizi energeticky nezávislé farmy. Tento stroj používá jako palivo CNG nebo biometan, který si mohou farmáři vyrobit ve vlastní bioplynové stanici.

Z oblasti krmivářství budou na veletrhu ANIMAL TECH vystavovat mimo jiné Mikrop, Sano, VVS Verměřovice a De Heus, v oblasti zemědělských staveb se představí KSK-Belt s gumovými podlahovinami pro chovatele krav, prasat a koní nebo S.O.K. stavební. Podlahové systémy nejen do zemědělských objektů vystaví firma MOSOLUT. S dojicí technikou přicházejí například DeLaval a Merkanta, řešení pro chytré farmy nabídne VNT electronics. Tradičním vystavovatelem technologií pro precizní zemědělství je AgriTechnika CZ.

Národní šampionáty a přehlídky skotu

Od soboty do úterý budou probíhat v pavilonu P národní šampionáty a soutěžní přehlídky skotu. Návštěvníci je mohou vidět na dvou předvadištích, novinkou letošního roku je Národní šampionát českého strakatého skotu. Do doprovodného programu jsou zařazeny i ukázky na expozici Svazu chovatelů ovcí a koz, například výroba sýra nebo zpracování vlny.

Chovatelský program: sobota, neděle, pondělí, úterý, středa

 

Program koní

Koně se budou prezentovat v denním programu, který začíná vždy v 9:30 v kruhové ohradě a v 10 hodin v hlavní aréně. Dopoledne budou probíhat chovatelské ukázky plemen koní. Odpoledne se v kruhovce mohou podívat návštěvníci na ukázky práce s koňmi, komunikaci s koněm, práci s mladým koněm, hiporehabilitaci a děti se mohou také na koni svézt. V hlavní aréně bude probíhat jezdecký program – ukázky, soutěže a další divácky atraktivní show. Do programu jsou zařazeny například také kursy lasování, ukázky podkování, uvidíme spřežení starokladrubských koní.

Na venkovní ploše bude vybudována mountain trailová dráha, kde budou probíhat ukázky soutěží na ruce i pod sedlem. V sobotu a v neděli budou hosty programu koní známé osobnosti, které k nim mají blízko – například herečka Michaela Kuklová. V úterý odpoledne bude možné projít si tuto dráhu se psem.

Program pro školy

Ve středu 16.4. proběhne naučný program Ze života zemědělství,který připravil Zemědělský svaz České republiky v rámci projektu „Zemědělství žije!“. Program je určen pro žáky 2.-9. tříd a je třeba se do něj registrovat. Žáci projdou naučnou stezku mezi hospodářskými zvířaty, získají základní informace o chovu zvířat, živočišné výrobě a zemědělské technice.

Další doprovodný program

V pavilonu P proběhne v úterý 25. 4. veterinární kongres, který se bude zabývat veterinární legislativou, welfare a biobezpečností v chovech zvířat. V neděli se představí projekt Pomáháme chránit zvířata, v sobotu dopoledne mohou návštěvníci přihlížet v pavilonu P na předvadišti dojeného skotu soutěži dětí a juniorů. Slavnostní zahájení veletrhu začně v pavilonu P v sobotu ve 14:30.

Vstupné, otvírací doba, výhody pro skupiny

Výstaviště bude otevřeno od 9 do 17 hodin, ve středu do 16 hodin. Základní vstupenka stojí 110 korun a je dostupná pouze při online nákupu na webu veletrhu, vstupné na místě stojí 180 korun. Organizované skupiny nad 15 osob mají v pondělí a v úterý zlevněné vstupné a ve středu pak zdarma.

Vstupné, plánek, parkování, otvírací doba