BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

Mezinárodní veletrh Techagro je významnou přehlídkou zemědělské techniky v Evropě

 

Od 30. března do 3. dubna 2014 proběhne v České republice na výstavišti v Brně komplex veletrhů v čele s veletrhem zemědělské techniky TECHAGRO. Tento celek patří mezi tři největší svého druhu v Evropě a jeho návštěva je dobrou příležitostí nejen ke zmapování novinek v zemědělské a lesnické technice, ale i k setkání s odborníky, kolegy a všemi, kteří ke komunitě zemědělců, lesníků a myslivců patří. První TECHAGRO proběhlo na brněnském výstavišti před 20 lety a letošní ročník bude více než důstojnou oslavou tohoto výročí. Souběžně se zemědělským veletrhem TECHAGRO proběhne také lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA, veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA a veterinární veletrh ANIMAL VETEX.

Zemědělská technika zabírá celý areál brněnského výstaviště kromě pavilonu H a přilehlých volných ploch, kde jsou vystavena hospodářská zvířata, a pavilonu Z a volných ploch, které jsou věnovány lesnické technice, myslivcům a výrobě a zpracování biomasy. Prodány jsou i plochy, na kterých byli návštěvníci v minulých letech zvyklí vídat doprovodný program. Na výstavní ploše se představí všichni výrobci a distributoři zemědělské techniky působící v Evropě – například John Deere, domácí Zetor, New Holland, Case, Kuhn, z dalších českých výrobců zemědělské techniky a strojů pro obdělávání půdy lze jmenovat například FARMET nebo ZDT Nové Veselí. Vystavené exponáty se dají počítat na tisíce, firmy ohlásily jak úplné novinky, tak zavedené a vyzkoušené stroje.


Úzký vztah k zemědělské a lesnické problematice má také veletrh BIOMASA, jehož hlavním zaměřením je zpracování energeticky využitelné biomasy. V okolí pavilonu Z uvidí návštěvníci nejen statické expozice, ale především praktické ukázky strojů – štěpkovačů, drtičů a strojů na nakládku sypkého materiálu. Ukázky budou probíhat denně po celou dobu veletrhu.

SILVA REGINA nabídne návštěvníkům v lesnické části především techniku pro těžbu dřeva a s tím související bohatý doprovodný program včetně dřevorubeckých sportů. Pro myslivce bude skutečným zážitkem návštěva pavilonu Z, kde kromě mnoha exponátů z lovecké oblasti – například trofejí – jsou pro návštěvníky připraveny i prodejní expozice, kde bude možné koupit lovecké oblečení, zbraně, střelivo, optiku a další sortiment související s lovem a pobytem v přírodě.

Vystavovatelé jsou přihlášeni ve všech částech oborového členění a přijedou z celkem 29 zemí.

Důležitou součástí veletrhu TECHAGRO je výstava hospodářských zvířat. Letos bude mimo jiné vystaveno 22 plemen masného skotu.


Brněnské výstaviště patří mezi největší výstaviště ve střední Evropě a jak vybavením, tak službami poskytuje prvotřídní servis zahraničním návštěvníkům. Součástí služeb je i zajištění ubytování, případně dalších programů souvisejících s návštěvnou výstaviště nebo brněnského regionu. Výstaviště leží v blízkosti mezinárodních letišť v Praze a ve Vídni, k dopravě z těchto letišť do Brna je možné využít například autobusu nebo vlaků EuroCity.

 

 

 

Datum: 28.1.2014 16:08:00