EmbaxPrint
7.-9.2. 2023

Mezinárodní veletrh obalů a tisku

OBAL ROKU 2015 zná své vítěze

 

Česká národní soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na českém i zahraničním trhu objevují. Současně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění.

Obdobně jako v celosvětové soutěži WorldStar for Packaging jsou přihlášená obalová řešení členěna dle oblasti použití do 8 kategorií: Potraviny; Nápoje; Kosmetika; Farmaceutické produkty; Čistící a prací prostředky; Elektronika a spotřebiče; Automotive; Ostatní.

Odborná porota se sešla k hodnocení přihlášených obalů 16. června 2015 a níže je ukázka některých vítězných výrobků. Jejich výrobci anebo některé jednotlivé oceněné výrobky budou představeny na 29. ročníku veletrhu obalů a tisku EmbaxPrint od 17. do 19. února příštího roku. Kompletní seznam vítězných exponátů s fotografiemi a popiskami naleznete na: www.obalroku.cz .

Jogurt ve skle
Spojení skleněných obalů a zdravých potravin k sobě patří. Sklenice Laura 165 ml odpovídá požadavků jdoucím proti nadměrným obalům. Uvedením jogurtu ve skle firmou BOHEMILK navazujeme na úspěšný návrat mléka ve skle.


Med květový pastový
Český květový med vyráběný speciální technologií za studena, se výrobce Včelpo rozhodl balit použitím principu stojacích sáčků (doypack, stand-up pouch). Toto řešení zvyšuje pohodlí spotřebitele při aplikaci této zdravé, ale poněkud vazké pastovité potraviny.


Greenest - krabička na 10 vajec
Světová novinka v balení vajec, vyvinutá nizozemským závodem skupiny Huhtamaki, obsahuje nejméně 50 % trávy (travních vláken). Krabička je kompostovatelná.


MOKATE – Coffee Selected AMERIKA
Flexibilní obal určený na 500 g zrnkové kávy. Jedná se o kolekci 3 obalů s motivy světadílů v moderním pojetí. Má unikátní matnou bílou barvu. Obal je znovu uzavíratelný pomocí kolejničky. Násypka umožňuje bezpečné uchopení při dávkování. Zabudovaný ventilek dovoluje zkrátit technologické časy při balení.


Lybar PROMISS
Obal Lybaru PROMISS se výrazně liší od ostatní vlasové kosmetiky pro mladé ženy. Specifický tvar produktu usnadňuje jeho držení a aplikaci.


VCI LDPE fólie BioCor
MetPro BioCor je nová generace VCI fólií, která kombinuje vynikající protikorozní ochranu s nejvyšším stupněm péče o pracovníky, produkty i konečné zákazníky. Tento unikátní produkt je vyráběn za použití přírodních složek a je zcela prost aminů i dusitanů. Jedná se o jediný produkt na trhu, který umožňuje chránit kovové součásti přicházející přímo do styku s potravinami.


Plastovka JCTC
Plastovka přichází jako rozšíření již fungující a úspěšné řady obalů JCT. Obal byl vyvinut na základě podnětu společnosti HET, významného výrobce vodouředitelných barev s cílem nahradit plechové obaly.


Kolobox
Box na jízdní kolo určený pro bezpečnou leteckou přepravu, který je vyroben z pevné vlnité lepenky. Uvnitř pláště je vložka s pružnou fólií. Díky ní lze jízdní kolo rychle, snadno a bezpečně k vložce připevnit a znemožnit samovolný pohyb jízdního kola v obalu.

Datum: 28.8.2015 15:47:00