Pivovar Kozlíček přiveze zajímavý "čtyřlístek"

Které minipivovary přivezou svá originální piva do Brna na Festival chutí? Třeba Pivovar Kozlíček z vesničky Horní Dubenky na Javořické vrchovině. Na čepu bude mít čtyři zajímavé vzorky.

 

Které minipivovary přivezou svá originální piva do Brna na Festival chutí? Třeba Pivovar Kozlíček z vesničky Horní Dubenky na Javořické vrchovině.

„Na čepu budeme mít Javořický světlý ležák, Vídeňský ležák, Javořický BBB, tedy Belgian Blond Beer, a Javořický Abbey Ale,“ uvedl Milan Kozlíček, majitel a sládek pivovaru v jedné osobě. 

Malý rodinný minipivovar byl založen na přelomu roku 2006. Je opravdu malý a nemá vlastní restauraci, pivo tak ochutnají zájemci ve smluvních občerstvovnách, kde je čepováno jako regionální specialita. „V roce 2013 získal pivovar cestifikát Vysočina regionální produkt,“ poznamenal majitel.

Pivo se v Dubenkách vyrábí (kromě svrchně kvašených piv) klasickým dvourmutovým postupem za dodržování  Bavorského zákona o čistotě piva (Reinheitsgebot). Jako výchozí surovina je používán český humnový slad ze sladovny pivovaru Ferdinand v Benešově u Prahy, karamelové a speciální slady jsou dováženy z Bavorské sladovny Weyermann v Bamberku. Na chmelení je používán převážně Žatecký chmel dodávaný společností Bohemia Hop.

Přijďte i vy mezi 1. a 3. březnem ochutnat na brněnské výstaviště zlatý mok z produkce Pivovaru Kozlíček.