Dejte si pozor na klamavou nabídku pro vystavovatele

 

V posledních dnech jsme obdrželi několik zpráv od vystavovatelů, které oslovila společnost MULPOR Company, provozovatel portálu International Fair Directory (inter-fairs.com),
s nabídkou zápisu do katalogu.

Dovolujeme si upozornit všechny vystavovatele, že s touto společností nijak nespolupracujeme. Uhrazením faktury se neobjevíte v žádných oficiálních materiálech společnosti Veletrhy Brno, a.s.

S podobnými nabídkami jsme se setkali už v minulosti od jiných firem. Jejich koncept je vždy stejný. Na základě kontaktů získaných zřejmě z volně dostupné elektronické verze katalogu vystavovatelů našich veletržních akcí jsou našim klientům rozesílány anglicky psané formuláře, které se na první pohled tváří jako bezplatná aktualizace údajů v internetovém katalogu. Není tomu tak. Po jejich vyplnění a odeslání přijde klientovi faktura na úhradu vysoké finanční sumy. Teprve poté napálený klient zjistí, že ve skutečnosti podepsal objednávku placených služeb, a to dokonce na tři roky bez možnosti výpovědi. Případně přijde rovnou faktura za rozšíření reklamních služeb.

Doporučujeme našim klientům, aby pečlivě pročetli podobné nabídky dříve, než se rozhodnou je vyplnit a odeslat. Pokud tak přesto učiníte a nechcete za nevyžádané služby platit, pak vám doporučujeme, abyste zaslali provozovateli katalogu, který je uveden drobným písmem až na konci objednávky, oznámení, že odstupujete od smlouvy z důvodu podvodného jednání. Na jakékoli další výzvy o zaplacení pak již nijak nereagujte, případně pohrozte trestním oznámením.

Pokud máte pochybnosti o pravosti nabídky, obraťte se na obchodníka, se kterým komunikujete svou účast na veletrhu.