Jihomoravský kraj představí neobjevené destinace a ty známé jinak

Letos poprvé se ve společné expozici představuje město Brno a Jihomoravský kraj. A téma je: Pohled z jiného úhlu. Nesmí však chybět také jihomoravské víno a také se bude připomínat čerstvý zápis modrotisku na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

 

Letos poprvé se ve společné expozici představuje město Brno a Jihomoravský kraj. A téma je: Pohled z jiného úhlu. A tak kraj sází na neobjevené destinace a ty známé chce představit jiným způsobem.

Turistickou nabídku Jižní Moravy budou na veletrhu reprezentovat zástupci destinačních organizací zastupující pět turistických oblastí regionu. Společně představíme novinky sezóny 2019 včetně TOP cílů a akcí.

Doprovodný program bude lákat mimo jiné na věhlasný Slovácký rok do Kyjova, jehož 20. ročník se uskuteční v srpnu, nebo na návštěvu Archeoparku Pavlov. Na expozici nebude chybět ani téma modrotisku, který je od konce roku 2018 zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. O dobrou atmosféru na stánku se postará hudební vystoupení od sfingu až po cimbálovou muziku.

Brno a kraj se potkají například v oblasti gastronomie. Tu budou prezentovat pravidelně se opakující barmanské show, které se budou střídat s ochutnávkami vína Jihomoravského kraje a piva ze Slavkovského minipivovaru.

Foto: archiv JMK