AERO TRADE podporuje armádní letectvo v mnoha zemích světa

 

Obchodní organizace AERO TRADE, a.s. se zabývá zejména dodáváním simulátorů pro řízení letového provozu, zabezpečováním a dodávkami náhradních dílů k letadlům L-39 (Albatros). Ty se sice v ČR už ve výzbroji armády mnoho nepoužívají, ale ve světě jich létá ještě kolem dvou tisíc. A to zejména na území bývalého Sovětského svazu, v Africe a Jižní  a Střední Americe.

„Dalším stěžejním programem je pro nás modernizace letounů a zabezpečení zapisovačů, tzv. černých skříněk. Ty vyrábí česká firma Styl a patří k nejlepším na světě. Velký zájem je o černé skříňky v zahraničí, nedávají se totiž pouze do stíhacích letounů, ale i do amerických Herkulesů, hojně je využívají i vojenská letadla ruské provenience. Třetí důležitou oblastí je pro firmu zabezpečení modernizace letišť - radiolokalizace, světlotechniky a radionavigační techniky,“ řekl Jaroslav Bosák, projektový manažer AERO TRADE. Tato společnost, která patří do holdingu Mesit Uherské Hradiště (výrobní závod), zabezpečuje prodej jejich výrobků.  Jde mimo jiné o diagnostická zařízení, která dokážou určit závady na motorech M 601, která vyrábí v Letňanech americká společnost.

Společnost dodává simulační techniku pro letadla typů L-39, L-159 a HAWK 102. K dalším trenažérům patří zařízení pro výcvik řídících letového provozu (radarový i 3D věžový),  pro nácvik katapultáže NKTL-29/39/59, postupový navigační trenažér (Boeing B-737, ATR-42/72), evakuační trenažér pro palubní personál a trenažér pro operátory elektrooptických senzorů (denní i noční). Pro pozemní síly jsou určeny mimo jiné střelecký simulátor pro malé zbraně (pistole, samopaly, odstřelovačské pušky, kulomety, minomety a protitankové zbraně východní a západní provenience), simulátor předsunutých návodčích (Call for Fire Simulátor) a simulátor pro střelce bojových vozidel a pro posádky bojových vozidel. Dále dělostřelecký simulátor s plnou simulací balistiky specifických děl, houfnic a raketometů návodčího, simulátor ručních protiletadlových střel (MANPADS) systémů STRELA, GROM, STRINGER, taktický simulátor pro válečné hry od úrovně roty/praporu do brigády/armády, řidičské simulátory terénních automobilů (TATRA, UAZ) a simulátor protivzdušné obrany.

Akciová společnost s více než 18-tiletou zkušeností, která byla založena za účelem podpory českého leteckého průmyslu, patří v současnosti k jedné z  nejvýznamnějších vývozních a dovozních společností letecké a vojenské techniky v České republice. Je partnerem renomovaných zahraničních firem, produkty dodává především Armádě České republiky. AERO TRADE je členem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky a Asociace leteckých výrobců České republiky.

Datum: 24.5.2013 21:00:00