Atraktivní novinky

 

Expozice veletrhu  IDET stejně jako před dvěma lety obsazují největší halu P a také jejich celkový rozsah bude obdobný. Ze skladby vystavovatelů i avizovaných novinek je navíc zřejmé, že na vysoké úrovni zůstává také kvalita nabídky. Návštěvníci se mohou těšit na řadu  unikátních exponátů, které by si jen těžko mohli zblízka prohlédnout jinde než na veletrhu.

Největší plochu jako již tradičně obsazuje expozice Ministerstva obrany ČR a Armády ČR. Z nejmodernější techniky a výzbroje ukáže například útočnou pušku CZ 805 BREN, pistole GLOCK a PHANTOM či lehký kulomet Minimi, který byl zaveden do výzbroje prakticky všech zemí NATO. Rozsáhlá expozice v pavilonu P a na přilehlých venkovních plochách se ohlédne také do historie, protože Armáda ČR letos slaví dvacet let od svého vzniku. K vidění budou ukázky techniky, výzbroje a výstroje z doby, kdy Armáda ČR vznikla, takže návštěvníci budou moci posoudit, jak dlouhou cestu za 20 let urazila a jaké byly a jsou její priority. Atraktivní jistě budou také ukázky bojového umění Musado nebo motoshow v podání příslušníků Hradní stráže.

K významným vystavovatelům patří například firmy:Excalibur Army Praha, Omnipol Praha, Praga-Export, CROY Rakovník nebo Saab Czech. Nechybí ani LOM Praha specializovaný na modernizaci letecké techniky, SVOS Přelouč coby výrobce integrovaných řešení pancéřování pro vojenské i civilní účely nebo STV Group  Praha s nabídkou dodávek vojenského materiálu, náhradních dílů i oprav. Vedle tradičních účastníků se představí také nové firmy nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, například ze Slovenska, Německa, Maďarska,Rakouska, USA. Vůbec největší zahraniční účasti budou mít Slovensko, Polsko a Německo, potvrzena je také prezentace polské a slovenské armády.

Další přední vystavovatelé již v předstihu informují o novinkách, které na letošní IDET přivezou. Firma Svitap nabídne oděvy s využitím unikátní nanovláknové membrány NANOPROTEX. VOP CZ představí mimo jiné dekontaminační automobil MDA a zařízení pro dekontaminaci bojové techniky. Česká zbrojovka vystaví například  pistoli CZ 75 SP 01 PHANTOM, jejíž konstrukce navazuje na legendární CZ 75, nebo nový CZ SCORPION EVO 3 A1, který střílí z přední polohy dynamického závěru a je opatřen sklopnou a  teleskopickou ramenní opěrou pro přesnou střelbu až do vzdálenosti 250 m. Novinek samozřejmě bude daleko více a ty nejzajímavější opět získají prestižní ceny IDET NEWS, o jejichž udělení rozhoduje mezinárodní novinářská porota hned první den veletrhu.

Během veletrhu budou také připraveny besedy s armádními sportovci. Předběžně jsou ohlášeni například mistr světa v hodu diskem Imrich Bugár, silniční cyklista Josef Regec či špičkové snowboardové duo Ester Ledecká a Šárka Pančochová.

Datum: 10.4.2013 8:27:00