IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

EVPÚ Defence oslavuje 20 let i Zlatý IDET


Na naší expozici můžete vidět novinky, které představujeme v rámci 20. výročí založení firmy.  V rámci vyhlášení zlatého Idetu jsme byli oceněni prvním místem za náš nový exponát Mantis. Máme tady nicméně i jeho zmenšenou variantu Mantis mini, obě jsou to dálkově ovládané zbraňové stanice. Větší z nich má možnost být integrována, je zde kalibr zbraně 12,7 mm, na menší zbraňovou stanici se používají kalibry 7,62 mm,“ představuje exponáty Patrik Hlůšek, obchodní ředitel EVPÚ Defence.

Co pro vás znamená ocenění zlatou medailí a jaké další produkty zde představujete?

Ocenění Zlatý Idet si určitě vážíme, protože je samozřejmě na výstavě celá řada dalších exponátů, které jsou také velmi zajímavé. Pro nás je to ocenění zejména pro konstruktéry, vývojáře a další lidi, kteří se na výrobě podíleli v posledních měsících velmi intenzivně. Za vidění určitě stojí i další exponáty větších kalibrů, jako je Tura 30, kde je 30 milimetrový kalibr anebo nově představená Tura 40 se 40 mm kalibrem.

Jaká je filosofie vaší společnosti?

Filosofií naší firmy je kvalita a velká míra přizpůsobení se našich výrobků konkrétním požadavkům zákazníka. Naším velkým benefitem je to, že dokážeme uzpůsobit naše výrobky konkrétnímu použití u zákazníka, ať už je to u zbraňových stanic na vozidlech nebo například na člunech.

Kam až sahá váš trh?

Tuto otázku bychom museli rozdělit na sektor security neboli bezpečnostní a sektor defence tedy obranný. V obranném úzce spolupracujeme s Policií České republiky s českou armádou, se slovenskou armádou a dalšími armádami. Nyní ve se společností Rheinmetall dodáváme systémy na bvp vozidla pro maďarskou armádu.  V civilním sektoru je naším hlavním trhem Evropa, jmenujme například Švédsko, Velkou Británii, Německo.

Co byste firmě popřál do dalších 20 let?

Určitě spoustu spokojených zaměstnanců, protože si myslím, že to je základ, na kterém je naše firma postavená. Na něm se dá stavět i do budoucna a spokojení zaměstnanci pak plní daleko složitější úkoly.  Navíc je pak na firmě vidět, že v ní funguje dobrá atmosféra, proto bych jí rád popřál do budoucna, aby se to neměnilo.

Jaká se vám zdá atmosféra zde na veletrhu?

Musím říct, že jsme překvapeni, kolik je tu návštěvníků. Trochu jsme se toho báli dle zkušeností z dalších výstav, kde návštěvnost nebyla úplně ideální. Vzhledem k tomu, že letos máme opravdu velký stánek (186 m2),  měli jsme velkou obavu, aby tohle všechno nevyšlo vniveč. Musím ale říci, že je to fantastické, lidí je tady opravdu velká spousta.  Včera zde bylo hodně delegací z armády, zastavili se tu na chvíli generálové, ministr vnitra nebo ministr obrany, který procházel kolem našeho stánku. Jsme rádi, že je taková návštěvnost.

 

Datum: 8.10.2021 13:56:00