IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

ORITEST představí nový detekční přístroj chemických látek na bázi technologie IMS

Společnost ORITEST spol. s r.o. byla založena v roce 1992. Společně se svojí dceřinou společností ORIMPEX nabízí produkty a služby zejména v oblastech:

  • detekce průmyslových toxických látek a bojových chemických látek (BCHL),
  • dekontaminace chemických kontaminantů, zejména BCHL,
  • exportu všech výrobků skupiny včetně produktů, podléhajících zákonu o zahraničním obchodu s vojenským materiálem,
  • organizace tréninků v oblasti CBRN na míru zákazníka.

Výroba je založena především na vlastním know-how, jehož tvůrcem je vlastní tým výzkumně-vývojových pracovníků. Výzkumný tým společnosti je původcem více než 80 patentů (které jsou v převážné většině využívány při výrobě) a více než 150 vědeckých publikací. Velmi významné jsou úspěchy transformace know-how původně zaměřeného zejména do vojenské oblasti na široké využití v civilním sektoru, především v ochraně životního prostředí.

Z důvodu rozšiřujících se aktivit ve Spolkové republice Německo byla založena dceřiná společnost Oritest-Saxonia GmbH v Markkleebergu, Sasko. V současné době společnost operuje ve skupině ORITEST-GROUP, která má jako celek za cíl nabízet zákazníkům komplexní řešení v oblasti CBRN ochrany. 

Na letošním veletrhu IDET společnost ORITEST představí zásadní novinku v podobě nově vyvinutého vysoce citlivého detekčního přístroje chemických látek na bázi technologie IMS. Jedná se o přelomový produkt, jelikož je to první elektronický přístroj v portfoliu firmy.

      

Kromě této novinky se návštěvníci budou moci setkat se všemi známými produkty, kterými jsou jednoduché detektory bojových chemických látek a průmyslových toxických látek ve formě trubiček, papírků nebo proužků.

      

 

Datum: 24.6.2021 9:51:00