IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Vláda podporuje konání veletrhů

 

S Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Ministerstvem zdravotnictví ČR spolupracujeme na rozvolňovací strategii včetně veletrhů. Zásluhou narůstající imunity a ústupu pandemie počítá strategie rozvolňování s konáním veletrhů ve standardním režimu, stejně jako v případě maloobchodu a nákupních center. Pro přípravu veletrhů IDET, PYROS, ISET je to dobrá zpráva.

Konání odborných veletrhů od září připravujeme ve standardním režimu. Nacházíme se ve zcela jiné situaci než před rokem, kdy vládla nejistota. Spolupracujeme s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a hlavní hygieničkou na stanovení proveditelných podmínek pro konání veletrhů, kdyby se situace zhoršila. Pokud bude pokračovat pozitivní vývoj, počítáme s konáním veletrhů bez omezení,“ uvedl k přípravě veletrhů ve druhém pololetí generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Musíme firmám umožnit osobní potkávání. Veletrh má velký dopad a zástupci firem se na něm mohou v jeden čas potkat s množstvím klientů. Snažíme se dohodnout režimová opatření pro veletrhy obdobně jako pro kulturu, aby mohly být na podzim realizovány a aby se vystavovatelé a návštěvníci cítili dostatečně komfortně. Jde zejména o průmyslové veletrhy, kde potkává firma firmu,“ řekl Karel Havlíček, místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu ČR.

 

Datum: 22.6.2021 15:13:00