Veletrhy IDET, PYROS, ISET 2021 ukáží inovace v obranném a bezpečnostním průmyslu

Bezpečnostní veletrhy IDET, PYROS, ISET budou jedněmi z prvních větších mezinárodních veletrhů, které se budou v České republice konat po vynucené přestávce, a to od 6. do 8. října 2021 na brněnském výstavišti. Pro obranný a bezpečnostní průmysl jde o významnou událost a příležitost komplexně prezentovat nabídku moderních obranných a bezpečnostních technologií.


Bezpečnostní veletrhy IDET, PYROS, ISET budou jedněmi z prvních větších mezinárodních veletrhů, které se budou v České republice konat po vynucené přestávce, a to od 6. do 8. října 2021 na brněnském výstavišti. Pro obranný a bezpečnostní průmysl jde o významnou událost a příležitost komplexně prezentovat nabídku moderních obranných a bezpečnostních technologií.

Vzhledem ke geopolitické situaci a řadě bezpečnostních rizik výdaje na bezpečnost celosvětově rostou. Vývoj obranných a bezpečnostních technologií se zrychluje. I pandemie potvrdila důležitost funkčního integrovaného záchranného systému. Tyto faktory se pozitivně odráží na přípravě veletrhu IDET, který je platformou pro prezentaci nových technologií a mezinárodní spolupráci. "Výstavní plocha je zaplněná. Těší nás, že firmy mají o účast na letošním ročníku mimořádný zájem. Řada vystavovatelů rozšiřuje své expozice a plánuje představit množství atraktivních exponátů," přiblížil Michalis Busios, ředitel bezpečnostních veletrhů. Stejně jako v minulých ročnících nabídne IDET vystavujícím firmám přímé kontakty s odběrateli z tuzemska i ze zahraničí.

Opět se očekává příjezd zahraničních armádních delegací, jejichž účast je koordinována s Ministerstvem obrany ČR a Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu.

Přední firmy bezpečnostního průmyslu

Veletrhu IDET se zúčastní řada významných členů Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. Chybět nebudou firmy jako Aero Vodochody, Agados, CROY, Czechoslovak Group, Česká zbrojovka, EVPÚ DEFENCE, Meopta, Sellier & Bellot, SKUPINA, a.s., STV Group, SVOS, Trade FIDES nebo státní podniky LOM PRAHA, VOP CZ, Vojenský výzkumný ústav a Vojenský technický ústav. Na veletrhu se nově představí například AIR-tech PD, JISR Institute, JUFA nebo LPP.

Velké zastoupení budou mít zahraniční vystavovatelé. Partnerem veletrhu je významná americká společnost Lockheed Martin, která působí v oblasti bezpečnosti a letectví. Veletrhu se zúčastní zahraniční firmy ARQUUS, DEFENTURE, General Dynamics, IAI – Israel Aerospace Industries, John Cockerill Defense, KMW, Nexter Systems, PATRIA, Rheinmetall a další. Svou expozici představí také Ministerstvo obrany Slovenské republiky. Ze zahraničí poprvé přijedou firmy jako BIRD Aerosystems, Fischer Panda, G&G PARTNERS nebo Polimaster Europe. Prostřednictvím SIBAT Israel se bude prezentovat také Ministerstvo obrany Izraele

     

Expozice Ministerstva obrany ČR a Armády ČR

 Tématy letošní expozice MO a AČR jsou modernizace ozbrojených sil a 30 let od první zahraniční operace, do které se zapojili čeští vojáci. Část věnovaná modernizaci představí nejnovější techniku a hlavní směry rozvoje nových schopností české armády. Z moderní techniky bude možno vidět osobní terénní automobily Toyota Hilux, které v nejbližších letech definitivně nahradí dosluhující vozidla UAZ a Land Rover. Představí se také moderní protiletadlové raketové komplety RBS-70NG nebo nová kolová bojová vozidla Pandur ve verzích velitelsko-štábní speciální a spojovací (KOVVŠ). Mottem dalších dvou částí vnitřní expozice budou nové druhy výzev a nové schopnosti ozbrojených sil (část věnovaná kybernetické bezpečnosti) a nasazení Armády ČR v rámci boje proti covid-19. 

Start-up Innovation Pavilion

 Součástí veletrhu IDET bude i projekt Start-up Innovation Pavilion, který organizuje Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. Jeho cílem je zviditelnění začínajících inovativních českých firem z oblasti obranných a bezpečnostních technologií. Tyto společnosti budou mít příležitost představit svá řešení přímo na veletrhu.

Konference Kybernetická bezpečnost KB9

Na veletrhu IDET se bude konat 9. ročník výroční konference Kybernetická bezpečnost. Zaměří se na aktuální trendy a hrozby v kybernetické bezpečnosti a stav kybernetické bezpečnosti a obrany v ČR. Na konferenci vystoupí zástupci NÚKIB, MO a NAKIT, jakož i odborníci z akademické sféry a privátního sektoru. Konferenci pořádá Česká pobočka AFCEA.

Přehlídka integrovaného záchranného systému

Veletrh IDET je výjimečný také díky spojení s veletrhy PYROS a ISET. Oborová náplň těchto veletrhů k sobě má velmi blízko, takže vystavovatelská účast je mimořádně výhodná. Mnohé firmy totiž dodávají vybavení současně pro armádu, policii i hasiče a další ozbrojené složky. Na veletrzích budou vystavovat Policie ČR, Hasičský záchranný sbor ČR, Celní správa ČR, Vězeňská služba ČR, Správa státních hmotných rezerv ČR i Městská policie Brno. Atraktivní částí bezpečnostních veletrhů bude také IDET ARENA, kde budou k vidění ukázky armádní, hasičské a policejní techniky i simulované zásahové akce speciálních složek.

      

     

Hygienicko-bezpečnostní pravidla

Na veletrzích IDET, PYROS, ISET budou platit hygienicko-bezpečnostní pravidla, která přispějí k bezpečnému konání akce. Do pavilonu bude možné vstoupit pouze s platným potvrzením o bezinfekčnosti dle systému O-N-T (očkování – prodělaná nemoc – test). Toto opatření se stává evropským standardem pro návštěvu restaurací, hotelů a dalších provozů včetně veletrhů. Mezi další bezpečnostní opatření bude patřit ochrana dýchacích cest dle aktuálních pravidel a dodržování rozestupů.

Praktické informace

Veletrhy IDET, PYROS, ISET otevírají své brány vždy v devět hodin ráno. Ve středu a ve čtvrtek zavírají v osmnáct hodin, v pátek o hodinu dříve. Nejlepší je pořídit si vstupenku online, kde je k dostání za 250 Kč. Na místě zaplatí dospělí za vstupenku 350 Kč. Protože se jedná o odborný veletrh, dostanou se do areálu první dva dny pouze osoby starší 16 let.

Koupit vstupenku