Hráči PC her a sport? Proč ne!

 

„Buďte hráči, hrajte, ale nezapomínejte na své zdraví a zdravý životní styl.“ Tento vzkaz předává milovníkům počítačových her Lukáš Pleskot, šéf PLAYzone, která v rámci festivalu IN-JOY Life! připravuje v pavilonu B obří herní zónu a která je pořadatelem prestižního finále dvou mistrovských soutěží.  Na výstavišti je najdeme v pavilonu B od 9. do 11. listopadu.


K sedavému hraní je sport nutností

„Mým přáním je, aby součástí našeho pavilonu byla i zóna českého olympijského týmu s ukázkami různých sportů. Myslím si, že je důležité prezentovat věci společně – jak esport, tak skutečný sport. V momentě, kdy se začnou děti o reálný sport zajímat, začnou se hýbat. A i pro esport musejí mít dobrou fyzičku a soustředění, třeba tříhodinová hra je vyčerpávající,“ vysvětluje Pleskot, který je sám současně předsedou České asociace esportu. Mluví přitom zejména o aktivních hráčích, kteří esport sledují a obdivují. Zdravý životní styl je však podle něj důležitý i pro tzv. občasné hráče. Také u nich je nutné nastavit laťku, aby neseděli za počítačem 8 hodin, ale kompenzovali si sedavou činnost pohybem. „Vše musí být s mírou, je to jak otázka výchovy rodičů tak především naše jako pořadatelů,“ doplňuje Pleskot. Sám je otcem dvou dcer, které na počítačích nijak závislé nejsou. Starší dcera tancuje, takže v rámci počítačových her používá i hry pro konzoly s pohybovými senzory, jako třeba Just dance apod. Tyto pohyblivé konzole však většina PC hráčů nepoužívá, proto je skutečně třeba problém řešit a hraní kompenzovat nejlépe sportem.

Nejlepší hráči i úplné novinky

A co že v Game Hall B milovníci počítačových her najdou? Na dvou obřích pódiích je v rámci nabitého programu čekají finále dvou nejprestižních soutěží – Mistrovství ČR v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství ČR v mobilních hrách. Celkem se utká 196 hráčů, kteří se celý rok kvalifikovali v dílčích turnajích a dle prestižnosti a velikosti soutěže sbírali bodová ohodnocení. Do každé z  mobilních her postupuje 16 nejlepších hráčů  a do počítačových her 10 nejlepších týmů. „Největší novinkou je první offline turnaj na území ČR ve hře PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds). Je to světově nejhranější hra, opravdu tahák. V něm uvidíme celkem 64 kvalifikovaných hráčů,“ zve Lukáš Pleskot.

Vyhrát můžete i vy

Na své si přijdou i milovníci her z řad veřejnosti – na stáncích firem bude spousta novinek – počítačů, herních konzolí a mobilních telefonů. Zde si mohou návštěvníci IN-JOY Life! vyzkoušet většinu nejoblíbenějších her a aplikací. Většina firem připravuje soutěže na místě, tombolu  a další interaktivní program, ve kterém nebudou chybět známé celebrity z řad streamerů komentátorů i samotných hráčů. No a pokud si chtějí hráči své hraní kompenzovat nějakým reálným sportem, přeběhnou do některé z vedlejších hal, kde je pro ně připraveno několik desítek sportovních odvětví. Festival Life! totiž vnímá potřeby propojení virtuální reality s tou skutečnou úplně stejně!

Datum: 5.11.2018 16:20:00