Kdo (si) hraje, nezlobí

 

Obří Game Hall čeká návštěvníky festivalu v pavilonu B. V rámci In-Joy Life! zde najdou přes 100 herních počítačů, konzolí a simulátorů k vyzkoušení, včetně stále atraktivnější virtuální reality. Nebudou chybět celebrity, osobnosti z řad streamerů, komentátorů i samotných hráčů. Ti nejlepší hráči se utkají v Mistrovství ČR v počítačových a mobilních hrách.


IN-JOY Life! se po několika letech vyprofiloval jako jedna z nejdůležitějších českých gamingových událostí a i v roce 2018 bude pokračovat v tomto trendu,“ vysvětluje manažer projektu Jan Kuběna z Veletrhů Brno. Podle jeho slov bude velkým tahákem finále Mistrovství ČR v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství ČR v mobilních hrách, na které jsou navázány další aktivity – výstava herního hardware, prodej příslušenství pro PC nebo také 100 herních počítačů s nejnovějšími edicemi her pro návštěvníky.

Samotné finále MČR v počítačových hrách 2018 proběhne v sobotu 10. listopadu v herní aréně pavilonu B. Standardní čtveřici hlavních e-sportových titulů Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Hearthstone a Clash Royale letos premiérově doplní aktuální hit PlayerUnknown’s Battlegrounds, a to díky partnerovi NVIDIA. V něm si zahraje 16 nejlepších týmů česko-slovenské scény o 100 000 Kč v hotovosti! „Celkově se ve všech hrách kvalifikovalo 196 hráčů, což spolu s trenéry jednotlivých týmů dělá přes 200 účastníků a vytváří nový rekord. Týmy a hráči se připravují na MČR prakticky po celý rok, kdy probíhá kvalifikace formou sbírání bodů do celkového žebříčku. Náročnost se dá přirovnat k reálným sportům,“ uvedl Michal Nagy z pořádající PLAYzone. Návštěvníci Game Hall se mohou těšit nejen na soutěže a turnaje, ale také na desítky stánků partnerů, tombolu a prodej merchandise.

Datum: 5.11.2018 15:45:00