MOBITEX
21.-23.4. 2022

Veletrh nábytku a interiérového designu

Veletrh MOBITEX se uskuteční v únoru 2022


S ohledem na aktuální vývoj epidemické situace a nastavení protiepidemických opatření PES je vedení Veletrhů Brno a.s. nuceno zrušit letošní ročník veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX. Další ročník veletrhu, který nabízí přehled v oblasti bydlení, inspiraci a setkání s odborníky, se bude konat 23.-26. února 2022.

„Bez perspektivy uvolnění pořádání hromadných akci do konce dubna nelze veletrh
v současné nejistotě připravovat a uspořádat. Soubor protiepidemických opatření PES bohužel řadí veletrhy do kategorie s nesrovnatelnými subjekty jako zoologické zahrady, muzea, galerie. Obchodní podstata veletrhu, potřebnost veletrhu pro velkoobchod
a výměnu informací zůstává nepochopena, i když jsme navrhli relativně přísná bezpečnostní opatření pro konání veletržních akcí“
, komentuje situaci generální ředitel Jiří Kuliš. 

„Uspořádat veletrh MOBITEX v dubnovém termínu je nemožné. Přípravy jsme ukončili s ohledem na snížení rizika zmařených investic do přípravy na straně vystavovatelů a nás jako organizátora,“ sdělil Martin Videczký, ředitel projektu.

Profesní svazy veletrh podporují

Profesní svazy, partneři i vystavovatelé považují veletrh MOBITEX za důležitou prezentační platformu a podporují jeho konání. „Je mi líto, že jsme nuceni přerušit tradici konání veletrhu MOBITEX, který je již řadu let zaveden mezi nábytkáři jako důležitá součást marketingové komunikace. Veletrh MOBITEX je pro nábytkářský obor významným informačním zdrojem trendů a inovací v oboru. Také plní významnou roli pro navázání spolupráce mezi školami a firmami, kde v rámci doprovodného programu GRAND PRIX MOBITEX je možné zhlédnout prezentace výsledků činnosti univerzit, vysokých a středních škol. Navzdory situaci, která momentálně je, mám velkou radost, když slyším, že zakázek je dost, že nábytkáři mají naplněné výrobní kapacity a že je zájem o kvalitní český nábytek. Proto věřím, že v dalším roce navážeme na tradici a v Brně se podaří uspořádat Veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX 2022.“ dodala Lucia Haraslínová, předsedkyně Klastru českých nábytkářů. 

Společnost Veletrhy Brno intenzivně usiluje o dohodu na formě a podmínkách bezpečného konání veletrhů. 

 

Datum: 26.2.2021 8:00:00