ROYAL ENFIELD představuje nový Euro 5 Himalayan

S tripper navigací, s funkčními upgrady, vypínatelným abs a třemi novými barvami


ROYAL ENFIELD PŘEDSTAVUJE

NOVÝ EURO 5 HIMALAYAN

s tripper navigací, s funkčními upgrady, vypínatelným abs a třemi novými barvami

  • Nový Euro 5 Himalayan představujeme v Evropě a Velké Británii
  • Tři nová barevná provedení - Mirage Silver, Pine Green a New Granite Black
  • Jako standart, všechny Euro 5 Himalayan budou mít Royal Enfield Tripper navigaci - jednoduchý a intiutivní turn-by-turn navigační panel -vypinatelné ABS brzdy,  3 letou záruku a asistenční službu
  • Nový model Euro 5 se může pochlubit řadou funkčních vylepšení a je dosud vůbec nejpokročilejším Himalayanem
  • Cena nového Euro 5 Himalayan začíná od 128 990,- Kč  (jeden barevný tón) až do 130 990,- Kč (dva barevné tóny) 

 

Londýn, 11. února 2021

Royal Enfield, světový lídr ve středních velikostech motocyklů (250 ccm - 750 ccm), dnes oznámil uvedení nového Euro 5 Himalayan po celé Evropě a Velké Británii ve třech nových charakteristických barvách inspirovaných terénem, spolu s řadou dalších upgradů tohoto modelu. Všestranný motocykl pro dobrodružné cestování bude nyní k dispozici v barvách New Granite Black (kombinace matu a lesku), Mirage Silver, Pine Green, kromě stávajících barev Rock Red, Lake Blue a Gravel Grey. Nový Euro 5 Himalayan bude obsahovat Royal Enfield Tripper, turn-by-turn navigaci pro pokyny v reálném čase, vytvořenou s platformou Google Maps a spárovanou prostřednictvím aplikace Royal Enfield s chytrým telefonem jezdce. Model Euro 5 je dodáván také s vypínatelným ABS pro zadní brzdu, což poskytuje každému jezdci další možnosti výkonu v závislosti na jeho vlastních požadavcích a preferencích. Vypnutí systému ABS umožňuje zablokování zadního kola a umožňuje jezdci driftovat při jízdě v terénu, díky čemuž je cestování a jízda mimo silnici pro nadšence ještě zábavnější a více vzrušující.S důrazem na bezpečnost jezdců je nový Euro 5 Himalayan navíc vybaven bezpečnostním spínačem varovných světel, který varuje ostatní jezdce v jeho blízkosti v případě náhlého zastavení. Všechny nové Euro 5 Himalayan budou standardně dodávány s 3letou zárukou a silniční asistencí.

K novým modelovým variantám Himalayana pan Vinod K. Dasari, generální ředitel, Royal Enfield řekl: "V krátkém období pouhých 5 let otevřel Royal Enfield Himalayan novou kategorii v rámci globálního dobrodružného cestování, úspěšně se etabloval jako skutečně globální motocykl a byl jedním z nejvyhledávanějších modelů Royal Enfield na několika trzích.."

"Původní model 2016 Himalayan byl první kategorií a byl to velmi všestranný a přístupný motocykl. V průběhu let jsme společně na základně zpětné vazby od naší jezdecké komunity neustále vyvíjeli na Himalayan design, funkčnost a zlepšovali celkový zážitek z jízdy. To velmi dobře rezonovalo s velkým počtem nadšenců dobrodružného cestování po celém světě, kteří nyní mají na výběr nové varianty. Dnešním spuštěním jsme přesvědčeni, že podpoříme prostor pro dobrodružné motocestování po celém světě."

Model Euro 5 se může pochlubit vylepšeným sedlem, které umožňuje jezdcům užít si delší dobu s ještě větším komfortem. Přepracovaný čelní štít poskytuje vylepšené směrování větru, což vede k uvolněnějšímu zážitku při delších cestách po silnici. Zadní nosič je nyní vybaven přídavnou deskou, která zajišťuje bezpečné připevnění a umístění jakéhokoli zavazadla. Navíc je nyní zadní nosič snížen, co se výšky týče, což usnadňuje jezdcům montáž k motocyklu. S novým a štíhlým ergonomicky nastaveným předním ochranným rámem čelí jezdec při jízdě minimálním interferencím kolem nohou, což zlepšuje celkové nastavení jízdy motocyklu.

Představen s cílem vytvořit samostatnou podkategorii v rámci dobrodružných cest, byl Himalayn velmi úspěšný a má rostoucí komunitu moto cestovatelů po celém světě. Účelově založený a praktický, Himalayan debutoval v roce 2016 a za posledních 5 let si vzdorovitě vybojoval své vlastní místo na středně velkém trhu dobrodružného cestování se zaměřením na přístupnost pro všechny jezdce.

Himalayan, jednoduchý, schopný a "kamkoli dojede" motocykl byl inspirován zkušenostmi společnosti Royal Enfield za více než 50 let ježdění napříč Himalájemi. Díky své univerzálnosti, odizolované jednoduchosti a zaměření na čistotu jízdy získal Himalayan kultovní status od jezdců a také globálních odborníků na motocykly. Himalayan je dnes uznáván jako skutečně schopný dobrodružný cestovní motoyckl, byl uveden na obálkách předních světových motocyklových časopisů a patří mezi přední motocykly Royal Enfield prodávané na všech světových trzích.

Ceny nové řady Euro 5 Himalayan jsou následující: 

Jeden barevný tón  -  128 990,- Kč  (Granite Black a Gravel Grey)

Dva barevné tońy - 130 990,- Kč (Pine Green, Mirage Silver, Rock Red & Lake Blue)

 

O značce Royal Enfield

Royal Enfield, nejstarší značka motocyklů v nepřetržité výrobě, vytvořila od roku 1901 krásně zpracované motocykly a s hrdostí letos slaví 120. výročí. Na základě svých britských kořenů byl v moderním Chennai v roce 1955 založen výrobní závod, opěrný bod, ze kterého Royal Enfield stál v čele růstu středně velkého indického segmentu jednostopých vozidel. Royal Enfield motocykly jsou poutavé, nekomplikované, přístupné a zábavné při jízdě; stroj stvořený pro průzkumné expedice a sebevyjádření. Je to přístup, který značka nazývá Pure Motorcycling.

Prémiová řada Royal Enfield zahrnuje zcela nový Meteor 350, dvojčata Interceptor 650 a Continental GT 650, dobrodružný cestovatel Himalayan a kultovní singly Bullet a Classic. Vášnivá komunita jezdců je spojena s rozmanitým a poutavým programem každoročních akcí na místní, regionální a mezinárodní úrovni. Nejpozoruhodnější jsou Rider Mania, každoroční setkání tisíců nadšenců Royal Enfield v Goa a Himalájská Odysea, každoroční pouť po nejtěžším terénu a nejvyšších horských průsmycích.

Royal Enfield, divize společnosti Eicher Motors Limited, pokračuje v posilování své pozice světového lídra na středně velkém motocyklovém trhu. Dvě nejmodernější výrobní zařízení společnosti, která se nacházejí v Oragadamu a Vallam Vadagalu poblíž Chennai, jsou ústředními součástmi udržitelného růstu značky. Navíc nedávná investice společnosti Royal Enfield do dvou světových technických center, v Bruntingthorpe ve Velké Británii a Chennai v Indii, zajistila, že značka bude připravena na další expanzi a vývoj produktů po mnoho dalších desetiletí. S více než 17% meziročním růstem za posledních 5 let a prodejem na mezinárodních trzích až o 96% v letech 2019-20. Tato působivá impozantní trajektorie Royal Enfield bude pokračovat.