Triumph letos posiluje mezi naháči

Novinkou je oživená řada Trident, odtučňovací kůra modelu Speed Triple 1200 RS a nové je i enduro Tiger 850 Sport.


Triumph letos posiluje mezi naháči

Novinkou je oživená řada Trident, odtučňovací kůra modelu Speed Triple 1200 RS a nové je i enduro Tiger 850 Sport.

Britský Triumph vzal letošní sezónu opravdu vážně

a s úpravami sáhl do velké části svých, především nahatých, modelů.

Tiger 850 Sport letos nahrazuje základní model Tiger 900. Motor zůstává na objemu 888 cm3, ale má výkon snížený na 85 koní, přibyla možnost objednat si jej ve verzi A2 a později otevřít na plný výkon. Stroj dostal podvozek Marzocchi, výškově nastavitelné sedlo a plexi a brzdiče Brembo Stylema. Jezdec může volit z dvojice jízdních režimů a má k dispozici kontrolu trakce. Vše se mu zobrazuje na pětipalcovém TFT displeji.

Triumph také pro letošek probral ze spánku řadu Trident. Jde přitom o zcela novou modelovou řadu, která nemá nic společného s Tridenty minulého tisíciletí. Proti Speed Triplu, ze kterého si novinka Trident 660 vzala motor, bude mít on i další stroje nové řady klasičtější vzhled s kulatým předním světlem a klasickou oválnou nádrží. Tříválec disponuje výkonem 81 koní, motocykl má zcela nový rám, antihoppingovou spojku, vypínatelnou kontrolu trakce a komplet odpružení Showa s upside down a zadním tlumičem s možností nastavení předpětí.

Zásadních vylepšení doznala i sportovní nahatá raketa Speed Triple 1200 RS. Tou asi nejzásadnější změnou je nový tříválcový motor, který dostal 110 kubíků navíc na 1160 ccm a je přitom o sedm kg lehčí. Výsledkem je výkon zvýšený o 30 na 180 koní a 198 kilogramů hmotnosti stroje. Přibylo obousměrné rychlořazení a výrazná úprava vzhledu. Samozřejmostí je bluetooth konektivita, 5 palivových map nebo náklonové ABS.