Harley pro letošek připravil nejsilnější softail

 

Pro letošní rok obohatil Harley-Davidson svou softailovou řadu o dalšího siláka. K modelu Fat Bob přibyl FXDR 114. Nesmlouvavý power-cruiser kombinuje razantní zátah motoru Milwaukee-Eight® s velkorysým využitím lehkých hliníkových a kompozitových prvků, včetně nové hliníkové kyvné vidlice, hliníkového pomocného rámu, odlehčených kol a blatníků, které zvýrazňují obratné ovládání a vysoký výkon.

Model FXDR 114 je vybaven tím nejvýkonnějším motorem, jaký je používán v rámech Softail. Milwaukee-Eight V-Twin 1870 ccm s otevřeným sáním i výfukem je vyladěný na točivý moment 160 Nm při 3500 ot/min. Pevný rám a podvozek Softail se špičkovým odpružením odmění jezdce výbornou ovladatelností při jízdě po zatáčkovitých silnicích i při proplétání hustým městským provozem. Využívá novou odlehčenou kyvnou vidlici monoshock z hliníku a přední vidlici upside down v závodním stylu, které odfiltrují všechny nerovnosti.  Model o suché hmotnosti 289 kg dovoluje větší úhly náklonu v zatáčkách než kterýkoli jiný softail.

Také design modelu FXDR 114 potvrzuje důraz na sílu a výkon díky inspiraci u závodních dragsterových speciálů. Začíná to zaoblenou kapotáží přes nízko posazené jednomístné sedlo až po useknutý zadní blatník, pod kterým je umístěná  masivní zadní pneumatika 240 mm.

Datum: 8.1.2019 14:06:00