Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

Brixton představí na Motovíkendu v premiéře novou dvanáctistovku Cromwell


Značka Brixton sice vznikla teprve před sedmi lety, za tu dobu do toho ale rakouský výrobce začal slušně šlapat. Výsledkem je kompletní modelová řada od  125 ccm přes 250 ccm po 500 ccm a zejména letošní horká novinka v podobě retro modelu Brixton Cromwell 1200. Ten se vůbec poprvé v Česku představí právě na Motovíkendu.

Motocykl na první pohled odkazuje na inspiraci u staré britské školy. Základem je paralelní dvouválcová vodou chlazená dvanáctistovka o výkonu 81 koní a kroutícím momentu 108 newtonmetrů. Do výbavy patří  TFT displej, elektronický plyn, možnost volby ze dvou jízdních režimů, kontrola trakce, brzdy Nissin a odpružení Kayaba. Cena by přitom měla jen lehce přesahovat 200.000 korun, o čemž si může britská konkurence nechat jen zdát.

Značka Brixton se zrodila u rakouské firmy KSR Group, která se zabývá zejména dovozem motorek. V portfoliu má přes 15 značek. KSR v minulosti oživila několik motocyklových legend, jako je Lambretta či Malaguti, v roce 2015 přišla s vlastním brandem stylových strojů Brixton.  Motocykly se podle zadání KSR vyrábí v Číně a osazují se kvalitními komponenty renomovaných světových výrobců.

Na Motovíkendu vedle zbrusu nového Cromwellu nebudou chybět ani oblíbený Brixton Crossfire 500 a Crossfire 500 X. V útrobách strojů Crossfire 500 se nachází  vodou chlazený řadový dvouválec o objemu 486 cm3 s výkonem  35 kW a šestistupňovou převodovkou. Nechybí LED svícení nebo odpružení KYB.

Dovozce do ČR, kterým je firma G-moto, si pro Motovíkend připravil několik testovacích strojů, které si zákazníci budou moci na brněnském výstavišti vyzkoušet.

 

Datum: 18.3.2022 10:40:00