Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

CF Moto loni prodala v Česku téměř 1600 strojů


Čínský výrobce motocyklů a čtyřkolek CF Moto se na českém trhu plně etabloval, o čemž svědčí i fakt, že se pravidelně umísťuje mezi třemi nejprodávanějšími značkami. Například loni prodala v Česku 1581 strojů, což je více než sedmiprocentní podíl na trhu. Chybět proto nebude ani na dubnovém zahájení sezóny v rámci akce Motovíkend.

CF Moto letos obohatila svou nabídku o novou modelovou řadu naháčů CL-X. První model z nové rodiny pod názvem Heritage na první pohled zaujme líbivým designem i kvalitním zpracováním a za konkurencí nezaostává ani technickými parametry. Vzhled stroje vznikal v italském designovém studiu Modena 40 s rukopisem španělského designéra Carlese Solsony Martiho. Následovat mají modely Sport a Adventure.

Základem řady je nový motor, sedmistovka o výkonu 70 koní. Nabízí 2 styly řízení ECO / SPORT se znatelným výkonovým i zvukovým rozdílem. Přesné dávkování výkonu umožňuje elektronický plyn s řídicí jednotkou Bosch. Při prudkém startu nebo zpomalení bude asistovat antihoppingová spojka a na asfaltu stroj udrží kvalitní pneumatiky řady Pirelli MT60 RS obuté na 18“ disku vpředu a 17" vzadu. O spolehlivý grip se postará špičkové plně stavitelné japonské pružení KYB, vpředu o průměru 41 mm s obrácenou vidlicí (USD), která zajistí přesné vedení stopy i v extrémních situacích. Cena 184 kg vážícího stroje začíná na 175.990 Kč a je tak více než konkurenční. Výrobce navíc na stroj poskytuje pětiletou záruku.

Vedle nové řady CL-X výrobce na českém trhu nabízí řadu cestovních endur MT, sportovní sérii SR, cestovatelskou GT nebo naháče NK. Nabídku doplňují čtyřkolky Gladiator, které jsou nejprodávanější značkou jak na českém, tak i evropském trhu.

Cestovní enduro 650 MT je opravdovým bestsellerem na českém trhu. Letošní model navíc získal 5,5“ TFT displej namísto LCD a s ním související komunikační jednotku T-Box. Verze Premium má navíc sadu bočních kufrů SHAD, hlavní stojan a padací rám. Cestovatelé ju modelu oceňují také nastavitelné čelní sklo a soustavu bočních deflektorů, plně nastavitelný podvozek nebo 18 l nádrž, která umožňuje dojezd téměř 400 km.

 

Datum: 17.3.2022 11:39:00