Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

CFMOTO představí to nejlepší ze své nabídky


Značka CFMOTO s motocykly působí na našem trhu teprve několik let, ale směle ji můžeme považovat za nejdynamičtější značku v motocyklovém segmentu vůbec. Může za to samotný progres výrobce, který navíc v roce 2017 obdržel silný impuls v podobě obchodní spolupráce „joint-venture“ se značkou KTM pod názvem CFMOTO-KTMR2R. Do řetězce vývoje a designu jsou zapojena designová studia Kiska design z Rakouska a špičkový španělský designér Carles Solsona Marti působící v italském studiu Modena 40. CFMOTO tak překvapuje svými modely motocyklů nejen v rámci Evropy ale celosvětově, přičemž dovozce do ČR a SR navíc nabízí na motocykly 5letou záruku. Na brněnském Motovíkendu se můžete těšit na tyto modely:

CFMOTO 800MT Sport / Touring – NOVINKA

Dobrodružná řada motocyklů CFMOTO 800MT stojí na vrcholu nabídky výrobce. Modely Sport a Touring jsou identické podvozkově a motoricky, liší se rozličnou výbavou. Design je unikátní, doplněný o LED světelnou techniku ​​a těžko si jej někdo zamění s jinou značkou. Tito zástupci středně vyšší třídy motocyklů s duší dobrodruha disponují výkonným motorem 800 ccm (LC8), který díky charakteru průběhu výkonu a točivého momentu umožňuje jezdci zdolat každou pasáž jízdy, ať na horském průsmyku, dálnici nebo v lehčím terénu. 800MT se prostorem pro posádku řadí mezi vyspělý, plně hodnotný motocykl pro 2 osoby se třemi kufry. Bezpečnost a pohodlí jízdy má na starosti náklonové ABS, 2 mapy řízení motoru, plně nastavitelné pérování, USD vidlice, antihoppingová spojka, obousměrný quickshifter, podsvícené ovladače a v neposlední řadě přehledný TFT displej o velikosti 7“, který díky komunikační jednotce T-Box dokáže různé trasové a lokalizační GPS či navigační údaje. Samozřejmostí je interkom... ...a toto je jen stručný výběr z jeho vlastností.

CFMOTO 700CL-X Heritage – NOVINKA

Tento model zaujímá zcela novou řadu, protože motocykly stylu café racer v CFMOTO dosud nebyly. Model Heritage je představitelem moderního trendu ve třídě café racer a jakmile se objevil na trhu způsobil značný rozruch. Úžasný a jedinečný v designu, dokonalý v detailech, překvapivý přímo geniálními jízdními vlastnostmi. Vpředu 18“ kolo a vzadu 180 mm široká pneumatika, obutí Pirelli MT60RS, k tomu tempomat a antihoppingová spojka. Výkon je rozdělen do dvou map ECO a SPORT. Večer oceníte podsvícené ovladače, ale jezděte raději přes den, jelikož motocykl v plné kráse strhává na sebe pohledy okolí. Pokud vám něco napověděly jmenované hodnoty, tak věřte, že samotným zážitkem je jízda, a nejen ve stylu „café racer“. X-ko má několik tváří a díky předimenzovanému podvozku se motocykl sebevědomě chová na horském průsmyku a chladnokrevnost prokáže i na závodním okruhu v hlubokých náklonech. Je daleko více univerzálnější, než byste očekávali a je velmi rychle návykový, skutečně stačí jen pár metrů a jste na něm doma, jako byste jej vlastnili už léta.

CFMOTO 700CL-X Sport – NOVINKA

Moderní neoretro je čistokrevný bratr modelu Heritage, přičemž skoro celá technika je příbuzná. Sport-ka je celá v duchu sport, proto nese vpředu 17“ kolo se dvěma brzdovými kotouči a technikou Brembo Stylema, obutí je ryze asfaltového profilu, sedadlo spolujezdce je upraveno do sportovního stylu, přístrojový panel zepředu překrývá minispojler a nakonec trubková řídítka z Heritage nahradila závodní, dvoudílná s nižší pozicí pro ruce. Design pojal agresivnější, sportovnější kulisu, přičemž kulatá zrcátka vyjadřují příbuznost ke stylu neoretro či café racer. Motocykl je dvoumístný a označení Sport berte naprosto vážně. Ostré a zároveň přesně laděné brzdy, akční motor s mapou Sport a sportovnější posed vám vykouzlí úsměv a vyplaví adrenalin nejen na okruhu ale i v každé zatáčce do které jede Sport-ka s naprostou přesností a lehkostí. Toto vše vám už v druhé půlce zatáčky dovolí otočit plynovou rukojeť a vrhnout se sebevědomě do další zatáčky. 700CL-X Sport je určena pro sportovně laděné jezdce, kteří si ale rádi dopřejí šálek kávy v kavárně na náměstí. K dokonalé jízdě a ovládání přispívá antihoppingová spojka, plně nastavitelné pružení, tempomat, silná světla na obou koncích, a především odlišnost a smyslnost použití map řízení motoru SPORT a ECO.

 

Datum: 8.3.2022 15:22:00