Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

Daniela Šinkorová dvakrát po sobě položila skútr, ale to už je dávno


Půvabná štíhlá herečka a zpěvačka, kterou nyní působí v novém souboru divadla Metro, zavítala do Brna na Motovíkend. Je totiž milovnice motorek, sama aktivně jezdí a Brno má ráda. Nejenže zde čtyři roky bydlela při svých studiích, ale je to směr domů, na půli cesty z Prahy do její rodné Nitry. A jak se jí líbilo na výstavišti?

 „Líbí se mi tahle moderní a nová velká hala a překvapilo mně, že už teď v pátek je tu hrozně moc lidí. A motorkářů, na které se vždycky ráda podívám, protože jsou to pěkní chlapi. A taký krásné dravé dračice ženské, se kterými jsem se seznámila, protože jsme vyráběli videoupoutávku na Motovíkend.  Viděla jsem taky exhibici od Káti Jandové ze Stunt Brothers a rovnou jsem řekla wau. Protože jsem si hned uvědomila ten pocit mrazení, který mne vždy na jaře potká, a já už moc chci na motorku,“ prozradila herečka a zpěvačka, pro kterou jsou motorky vášní od mala. Učila se na Simsonu a přestože sedlala větší mašiny, dodnes je věrná skútrům. Její skútr však patří mezi ty silnější, je to Honda SH 300. Svojí vahou si nezadá s klasickou motorkou a tak nám Daniela prozradila, že s ním v začátcích zažila pár krušných okamžiků v Sardinii.

Neuměla jsem tou dobou skútr zaparkovat, protože je těžký, a když vám spadne, není snadné ho zvednout. Nejhorší pro mě bylo parkování do kopce. Tehdy se to zrovna sešlo, ztratila jsem se na Sardínii, už se stmívalo a ukazatele nebyly úplně jasné. Na silnicích zrovna nikdo nebyl a já potřebovala zaparkovat skútr a volat manželovi. Bylo to z kopce, skútr spadl a já jej nemohla zvednout,“ prozradila herečka. Také přiznala, že tou dobou ještě neměla řidičák a proto když u ní po čase zastavila s nabídkou pomoci kolemjedoucí Italka, vyvinula maximální snahu, aby jí ukázala, že  nic nepotřebuje. V tu chvíli zmobilizovala síly a díky adrenalinu těžký skútr prostě zázrakem sama zvedla. Paní odjela, ale za chvíli se herečka rozbrečela, protože skútr znovu spadl.  A co čert nechtěl, zastavila u ní hlídka policie. Adrenalin zapůsobil opět, Daniela skútr zvedla, odjela na něm a ještě strážníkům zamávala. “Krve by se ve mně nedořezal, neměla jsme doklady a vůbec nevím, co bych tehdy dělala,“ dodává s úsměvem herečka, jejíž vášní je kromě motorek cestování, vaření (italská kuchyně), zahradničení, četba, hudba a hraní kulečníku. 

 

Datum: 8.4.2022 15:18:00