Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

Elektroskútry bez řidičáku se prodávají velice dobře


Firma Rulyt na brněnském Motovíkendu neunikla pozornosti návštěvníků, obzvláště těch, kteří se zajímali o elektroskútry. Většina z nich totiž nezakládá povinnost vlastnit řidičské oprávnění a nemusíte je ani nikde registrovat. Je to skvělé řešení, jak budete lépe zdolávat například cestu do zaměstnání, za přáteli, či do školy, prostě to jsou parťáci pro dennodenní běžné pojížďky.

„Nabízíme několik kubatur, rozlišujeme ty do 25 km/hod., na které není zapotřebí řidičský průkaz a vyšší třídy, to jsou Babety, Fichtly a Mopedy. Tyto stroje mají dojezd 30 až 50 km, vždy záleží na váze a terénu. Pokud má člověk 100 kg a jede jen kopce, tak najede cca 30 km nebo i méně,“ říká Petr Fiřt, obchodní ředitel společnosti a potvrzuje, že díky ceně nafty a benzínu se zájem o skútry opravdu navýšil zhruba o 50 až 70 %. Tyto elektroskútry sice disponují maximálním výkonem do 250 W a přídavnými cyklo pedály, díky kterým tyto stroje z hlediska zákona spadají mezi elektrokola, ale výbavou se plně rovnají plnohodnotným skútrům.

To, co firmu Rulyt trochu trápí, jsou problémy s dodávkami: „Čekáme déle, je zpožděná doprava a zvyšují se ceny,“ potvrzuje Petr Fiřt, ale druhým dechem dodává, že stále mají, co prodávat, skladem mají až 70 % skútrů, vypadávají prý jen některé typy a barvy. 

 

Datum: 10.4.2022 13:34:00