Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

JAWA Moto přiveze všechny své modelové řadyV historii výroby motocyklů existovalo více než 2 500 značek z celého světa. Jen některé z nich se dostaly do povědomí světové veřejnosti a staly se slavnými. Jednu z nejslavnějších firem zabývajících se výrobou motocyklů založil v roce 1929 v Praze František Janeček. Její výrobky nesou od té doby značku JAWA.

Před druhou světovou válkou dostal František Janeček vývoj těchto stále populárnějších dopravních prostředků na nejvyšší světovou úroveň řadou nových patentů a vynálezů. Sláva firmy neskončila rokem 1945, kdy na základě znárodňovacích dekretů přešla do majetku státu. Naopak. Na svět přišel nejmodernější motocykl své doby konstruovaný tajně za druhé světové války – první lidový motocykl s oběma odpruženými koly vyráběný ve větších sériích – tzv. „Pérák“. Právě tento legendární model se v letošním roce vrací v nové podobě a k vidění bude právě na Motovíkendu.

Společnost JAWA Moto spol. s r. o. byla založena v roce 1997 jako firma nástupnická, která používá chráněnou značku JAWA. V současnosti najdete v nabídce kromě nového Péráku také motocykly JAWA 350 2T, JAWA 350 OHC, JAWA 300 CL nebo RVM 500 by JAWA.

   

 

Datum: 1.3.2022 11:07:00