Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

Legendární Pérák je tahákem Motovíkendu


V pavilonu V najdete nádherný stánek s motorkami JAWA. Největším tahákem je ikonický model JAWA 350 CL Pérák. „Jedná se o novinku letošního roku. Na Motovíkend byla přivezena ve dvou exemplářích. Typický pro tento motocykl je antracitová barva a takový temný styl, kterým se motorka prezentuje,“ sdělil Jiří Kraft, obchodní manažer JAWA Moto. Oproti předchozímu modelu 300 CL přináší motor vyšší výkon. „Výkon je větší rámcově o 30 %, dosahuje 22,5 kW. Na tento menší motocykl se jedná o slušný výkon, který motorku pohání velice svěže. Výkon není orientovaný na maximální rychlost, ale spíše pohodlnou jízdu,“ upřesnil Kraft.

 

Na stánku najdete i další novinky značky JAWA. Především se jedná o řadu 350 OHC inovovanou o verzi Euro5. „Máme zde základní model 350 OHC i model 350 OHC SPORT. Jsou to vzájemně podobné motocykly, liší se pouze designem pohledových dílů. Oproti generaci Euro4 se liší především zadní kotoučovou brzdou a vylepšený je i motor, který je chlazený olejem. Výhodné je to hlavně z hlediska provozu v městských režimech,“ řekl Kraft. Další vylepšení motorka získala na zadní vidlici, která je podstatně silnější a vylepšuje tak jízdní komfort řidiče.

Poslední největší objemovou kategorií, kterou na stánku najdete, jsou motocykly RVM 500 by JAWA. Návštěvníci se mohou podívat buď na verzi Adventure, nebo Scrambler. „U obou motorek nabízíme dvě barevné provedení. U Adventure jsou to černá a červená, u Scramblera nabízíme červenou metalickou a stylovou zelenou s hnědým sedlem,“ uvedl Kraft.

Motovíkend potvrzuje, že lidé jsou hladoví po fyzických akcích a motosrazech. „Jsem příjemně překvapen návštěvností. Jsem rád, že se akci i s testovacími jízdami podařilo uskutečnit,“ uzavřel Kraft.

 

Datum: 9.4.2022 13:09:00