Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

Royal Enfield představí na Motovíkendu nový EURO 5 HIMALAYAN


Royal Enfield
, světový lídr ve středních velikostech motocyklů (250 ccm - 750 ccm), uvede nového Euro 5 Himalayan po celé Evropě a Velké Británii ve třech nových charakteristických barvách inspirovaných terénem, spolu s řadou dalších upgradů tohoto modelu. Všestranný motocykl pro dobrodružné cestování bude nyní k dispozici v barvách New Granite Black (kombinace matu a lesku), Mirage Silver, Pine Green, kromě stávajících barev Rock Red, Lake Blue a Gravel Grey.

Nový Euro 5 Himalayan bude obsahovat Royal Enfield Tripper, turn-by-turn navigaci pro pokyny v reálném čase, vytvořenou s platformou Google Maps a spárovanou prostřednictvím aplikace Royal Enfield s chytrým telefonem jezdce. Model Euro 5 je dodáván také s vypínatelným ABS pro zadní brzdu, což poskytuje každému jezdci další možnosti výkonu v závislosti na jeho vlastních požadavcích a preferencích. Vypnutí systému ABS umožňuje zablokování zadního kola a umožňuje jezdci driftovat při jízdě v terénu, díky čemuž je cestování a jízda mimo silnici pro nadšence ještě zábavnější a více vzrušující.

S důrazem na bezpečnost jezdců je nový Euro 5 Himalayan navíc vybaven bezpečnostním spínačem varovných světel, který varuje ostatní jezdce v jeho blízkosti v případě náhlého zastavení. Všechny nové Euro 5 Himalayan budou standardně dodávány s 3letou zárukou a silniční asistencí.

K novým modelovým variantám Himalayana pan Vinod K. Dasari, generální ředitel, Royal Enfield řekl: “V krátkém období pouhých 5 let otevřel Royal Enfield Himalayan novou kategorii v rámci globálního dobrodružného cestování, úspěšně se etabloval jako skutečně globální motocykl a byl jedním z nejvyhledávanějších modelů Royal Enfield na několika trzích..”

"Původní model 2016 Himalayan byl první kategorií a byl to velmi všestranný a přístupný motocykl. V průběhu let jsme společně na základně zpětné vazby od naší jezdecké komunity neustále vyvíjeli na Himalayan design, funkčnost a zlepšovali celkový zážitek z jízdy. To velmi dobře rezonovalo s velkým počtem nadšenců dobrodružného cestování po celém světě, kteří nyní mají na výběr nové varianty. Dnešním spuštěním jsme přesvědčeni, že podpoříme prostor pro dobrodružné motocestování po celém světě.“


Model Euro 5 se může pochlubit vylepšeným sedlem, které umožňuje jezdcům užít si delší dobu s ještě větším komfortem. Přepracovaný čelní štít poskytuje vylepšené směrování větru, což vede k uvolněnějšímu zážitku při delších cestách po silnici. Zadní nosič je nyní vybaven přídavnou deskou, která zajišťuje bezpečné připevnění a umístění jakéhokoli zavazadla. Navíc je nyní zadní nosič snížen, co se výšky týče, což usnadňuje jezdcům montáž k motocyklu. S novým a štíhlým ergonomicky nastaveným předním ochranným rámem čelí jezdec při jízdě minimálním interferencím kolem nohou, což zlepšuje celkové nastavení jízdy motocyklu.

Představen s cílem vytvořit samostatnou podkategorii v rámci dobrodružných cest, byl Himalayn velmi úspěšný a má rostoucí komunitu moto cestovatelů po celém světě. Účelově založený a praktický, Himalayan debutoval v roce 2016 a za posledních 5 let si vzdorovitě vybojoval své vlastní místo na středně velkém trhu dobrodružného cestování se zaměřením na přístupnost pro všechny jezdce.

Himalayan, jednoduchý, schopný a „kamkoli dojede“ motocykl byl inspirován zkušenostmi společnosti Royal Enfield za více než 50 let ježdění napříč Himalájemi. Díky své univerzálnosti, odizolované jednoduchosti a zaměření na čistotu jízdy získal Himalayan kultovní status od jezdců a také globálních odborníků na motocykly. Himalayan je dnes uznáván jako skutečně schopný dobrodružný cestovní motoyckl, byl uveden na obálkách předních světových motocyklových časopisů a patří mezi přední motocykly Royal Enfield prodávané na všech světových trzích.

 

Datum: 1.4.2022 16:24:00