Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

Royal Enfield přiveze na Motovíkend do Brna 11 testovacích strojů


Návštěvníci letošního Motovíkendu na Brněnském výstavišti se mohou těšit na celkem 11 testovacích motocyklů od britské klasiky Royal Enfield. K vyzkoušení budou jak klasické jednoválce Meteor a Classic 350, endura Himalayan, ale i dvouválcové klasiky Continental GT a Interceptor. K vyzkoušení bude i zajímavá retro sajdkára CHANGJIANG Pekin Express Green.

V nabídce Royal Enfield hrály dlouhou dobu prim stojaté jednoválce. Na konci roku 2018 ale značka nabídku rozšířila o dvouválcové šestsetpadesátky Continental Twin a Interceptor Twin. Jejich srdcem je vzduchem a olejem chlazený paralelní dvouválec o objemu 643 cm3, který ve spojení se vstřikováním Bosch a šestistupňovou převodovkou dává dostatečný výkon 47 koní.

Zatímco Continental GT odkazuje na kavárenskou kulturu 50. a 60. let minulého století, Interceptor je univerzálnější klasika, kterou lze navíc pomocí dealerského kitu upravit do podoby sympatického scrambleru.

Novinkou pro letošní rok jednoválcový stroj Classic 350, který nahrazuje nadčasový Bullet, jehož prodej byl ukončen. Novou nadčasovou klasiku pohání vzduchem chlazený jednoválec o výkonu 20 koní. Classic doplňuje další jednoválec Meteor, který se více stylizuje do kompaktního cruiseru.

Nejuniverzálnějším strojem v nabídce značky je Himalayan, který svého jezdce odveze opravdu téměř kamkoliv.  Jeho jednoválcová čtyřstovka o výkonu 24,5 koně si poradí s jízdou po nezpevněných cestách, stejně jako s hustým provozem ve městech a díky přídavným kufrům se hodí i pro delší dobrodružné výlety.

V nabídce dovozce Vintage Garage je i retro sajdkára čínského výrobce Changjiang. Její obstarožní vzhled ale mate tělem. Ukrývá to totiž moderní řadový osmiventilový dvouválec 650 cm3 s dvojitou vačkou a vstřikováním Bosch o výkonu 55 koní, tlumiče Kayaba, brzdový systém CBS nebo komplet LED osvětlení. Součástí jsou i dvě USB zásuvky nebo jedna zásuvka na 12 voltů.

Na počátku 50. let byla továrna v Changjiangu pověřena výrobou flotily tisíce sajdkár pro čínskou armádu. V současné době celosvětově prodává přes 2000 kusů sajdkár ročně.

 

Datum: 16.3.2022 7:36:00