Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

Suzuki Samurai 1.3: Dakarské auto s příběhem


Mezi lákadla Motovíkendu se zařadí i závodní speciál Suzuki Samurai, který přiveze závodnice Ollie Roučková. Za vozidlem, se kterým úspěšně dokončila Rally Dakar 2022, se skrývá zajímavý a inspirativní příběh. Na začátku stála před celým týmem velká výzva, a to postavit závodní auto z „vraku“, kterým už na vrakovišti prorůstaly kopřivy.

Odepsaný vůz Suzuki Samurai vstal z kopřiv

Dakarská amazonka Ollie Roučková se po dvou „plonkových“ letech vrátila na start nejnáročnějšího motoristického maratonu. Po startu na čtyřkolce v roce 2018 (v cíli byla jako první žena z Česka) a hned v dalším roce v bugině v Dakaru 2019, který se jel ještě v Jižní Americe, pak po dvouleté pauze vytáhla rezavý vrak Samuraje a vrátila se do pouště v Saúdské Arábii při Rallye Dakar 2022 v závodní kategorii Classic.

Maličké Suzuki, co dobylo poušť

Když se v roce 1990 na start nejtěžší rallye světa postavily dvě Suzuki Samurai, vzbudily tím v motoristickém světě doslova pozdvižení. Málokdo tenkrát věřil v úspěch mise těchto dvou malinkatých offroadů, kterým pod kapotou tloukla benzínová srdce o objemu válců pouhých 1,3 l. Navíc trasa ročníku 1990 byla extrémně náročná. Do pouště se vrhlo celkem 465 strojů, ale cíl 11.420 km dlouhého afrického dobrodružství spatřilo jen 133 z nich. K úžasu laiků i odborníků oba Samurajové mezi nimi! Samurai tak prokázal, že je hoden svého jména a že je opravdovým bojovníkem. Ollie Roučková s týmem dala Samurajovi šanci podruhé vidět cíl a z vraku postavila závodní speciál, který splnil všechna přísná pravidla Dakaru podle dobové specifikace.

Celý příběh najdete zde.

 

Datum: 7.3.2022 15:51:00