Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

TOP MOTO s airbagovými systémy Helite potěší nejen motorkáře


Zájmu návštěvníků se těší krásný kamion, vybavený špičkovými airbagovými bezpečnostními vestami značky Helite. Na místě si mohli návštěvníci vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to je, když vesta vystřelí a jak zmírní tvrdý náraz. „Helite je francouzská značka, která se zabývá vývojem airbagových systémů pro motorkáře, jezdectví, cyklistiku i do dětských autosedaček. Máme štěstí, že můžeme tuto značku jako jedna ze šedesáti zemí světa, zastupovat pro Českou a Slovenskou republiku,“ uvedl Daniel Rais ze společnosti TOP MOTO.

I airbagové oblečení může kopírovat styl

TOP MOTO zákazníkům představuje stálou kolekci airbagových vest v sedmi různých velikostech, ale zároveň nabízí airbagové oblečení. „Dokážeme obléknout každého motorkáře, když se budeme bavit o jeho stylu. Přijde člověk, co jezdí cestovní enduro, máme pro něj adventure bundu s airbagem, přijde jezdec coffee raceru, máme pro něj krásnou koženou bundu s airbagovým systémem. Nemusí mít tedy žádný ústupek vůči svému stylu,“ přibližuje výhody Rais.

Novinkou je elektronická airbagová vesta, kterou si reaktivujete i sami

Elektronické vesty se hodí jak pro turistiku a běžné ježdění po silnici, tak pro závodní okruh. Rozdíl pro lajka je v tom, že ve vestě je řídící jednotka, která má v sobě gyroskop, akcelerometr a GPSku a všechny tyto prvky jsou ovládány softwarem, který se stále aktualizuje. Za menší příplatek si navíc zákazník může při menší nehodě vestu reaktivovat sám pomocí náhradní pyropatrony, kterou s sebou vozí jako rezervu. Celý proces výměny trvá maximálně 2 minuty,“ doplnil Daniel Rais. Elektronická airbagová vesta se nyní jako novinka nabízí i pro cyklisty.  

 

 

Datum: 10.4.2022 13:41:00