Motovíkend
8.-10.4. 2022

Zážitková akce nejen pro fanoušky motocyklů

Veronika Hankocyová: Motovíkend beru jako první letošní motorkářskou akci


Je neuvěřitelné, že Veronika Hankocyová poprvé sedla na motorku ve svých dvanácti letech. Mašiny se jí líbily už od dětství, a protože byla vždy soutěživá, chtěla na nich jezdit a samozřejmě být lepší než kluci. První motorku si pořídila úplně tajně ve svých šestnácti letech a dokázala, že je opravdová bojovnice.

Tenhle měsíc už odlítám na první závody do Irska, do Cookstown a Tandragee,“ prozradila Veronika. Tyto závody jsou zařazené do irského šampionátu a žádnému jezdci nedají nic zadarmo, patří totiž mezi ty nejnáročnější v Evropě. Stát na startu je pro mnoho jezdců splněnou metou, naplněnou touhou.

Dnes už uznávaná závodnice neřeší, že občas ve startovním poli zazní nějaké ty narážky z úst mužů na její adresu. Nedohaduje se s nimi, ale raději je válcuje v závodním poli. Aktuálně závodí na Yamaze R6 v supersport úpravě a daří se jí. „Letos jedu nově za Dafit Filla Racing Agency,“ potvrdila v Brně na Motovíkendu Veronika Hankocyová,

A jak se Veronice líbí letos v Brně na zahájení sezony? „Motovíkend beru jako první letošní motorkářskou akci, na kterou jsem se těšila, protože potkám po zimě všechny přátele,“ uzavřela naše krátké povídání závodnice, které drží palce nejen rodina a ti nejbližší a fanoušci, ale i její příznivci z legendárního ostrova Man.

 

Datum: 9.4.2022 14:22:00