MSV
8.-12.11. 2021

Mezinárodní strojírenský veletrh

Digibro: Výrobce 3D tiskáren pro domácí i průmyslové použití

 

Společnost Digibro aktivně působí na trhu od roku 2017, kdy se zaměřila na realizace smart home, průmyslových automatizací a řídících systémů. Od roku 2020 se zavedla jako český výrobce 3D tiskáren určených pro domácí i průmyslové použití.

        

Tiskárna Digibro 3D je vhodná pro rapid prototyping, sériovou výrobu i pro domácí tisky. Již v základu je tiskárna vybavena dvěma nezávislými hlavami s vysokoteplotními hotendy pro tisk teplotou až 500 °C, čímž umožňuje tisknout najednou 2 barvami, 2 materiály, s vodou ředitelnými podporami, bez nutnost výměny filamentů během tisku, a to na tiskové ploše o velikosti 50x50x60 cm. Tiskárnu lze také provozovat v režimu duplikace a zrcadlení.

Rychlejší než toolchange a spolehlivější než multimateriál – IDEX – 2 nezávislé extrudery

Tiskárna SkeletonX je již v základu vybavena 2 nezávislými extrudery. Můžete tak tisknout 2 barvami, 2 materiály, s vodou ředitelnými podporami najednou bez nutnost výměny filamentů během tisku. Tiskárnu lze také provozovat v režimu duplikace a zrcadlení.

        

Tisková plocha 500x500x600mm

 S postupem času a trhu již zahlceném 3D tiskárnami dnes běžného rozměru, jsme věděli, že je nutné jít dál - tisknout větší rozměry a proto je tu SkeletonX s velkou tiskovou plochou 500x500x600mm!

Robustní ohýbaný a svařený rám s velkou torzní tuhostí a stabilitou

 Naše tiskárny jsou navržené pro dosažení co nejvyšší kvality tisku. Zdvojený pohon osy Y zlepšuje stabilitu a opakovatelnost pohybů. Platforma stojí na robustním ohýbaném a svařeném rámu, který nabízí nepřeberné možnosti dalšího vylepšování a rozšiřování funkcionality (laser, CNC).

Osy Z jsou osazené 20mm vodícími tyčemi a 16mm trapézovými šrouby. Toto řešení se osvědčilo přesnějším vedením především oproti lineárnímu vedení levnějších provedení. Osa Z je pro náročné v rámu připravená pro případnou výměnu vodících tyčí za podepřené vodící tyče, případně lineární vedení.

Na osách X jsou osazené 12mm karbonové tyče. Osy Y jsou osazené 12mm vodící tyče. Při našich náročných testech se tyto tyče ukázaly jako dostatečně pevné a nebylo nutné použít větší průměr. I osy X a Y jsou pro náročné v rámu připravené pro případnou výměnu vodících tyčí za podepřené vodící tyče, případně lineární pohony

SkeletonX má tři nezávisle řízené osy Z

 Díky tomu je možné fyzicky vyrovnat podložku a tím minimalizovat artefakty vznikající na výtiscích při mesh bed leveling procesu. 3 motory NEMA 23 zaručí, že se i tisky s vyšší váhou pohybují lineárně v celé výšce.

Auto bed leveling

Tiskárna SkeletonX je vybavena indukčním senzorem PINDA pro zarovnání tiskové podložky a díky nezávislým osám Z provádí skutečné srovnání bedu do roviny.

Automatická kalibrace zákmitů os X a Y

Pomocí vestavěného akcelerometru si tiskárna sama změří frekvence zákmitů os X a Y a podle toho upraví nastavení pro eliminaci artefaktů vznikajících vibracemi.

Odnímatelný magnetický tiskový plát s PEI povrchem

Díky odnímatelnému magnetickému tiskovému plátu s PEI povrchem snadno sundáte i výtisk větších rozměrů bez použití špachtle. Výhodou je, že se nepoškozuje ani tiskový plát, ani výtisk.

Výhřev tiskové podložky 1500W

Tisková podložka má výhřev o maximálním příkonu 1500W. Díky tomu se takto velká plocha prohřeje dostatečně rychle i na 120°C pro tisk ASA, NYLON a udržení vyšší teploty není v běžných podmínkách problém ani v nezakrytované verzi

Emergency stop tlačítko

Pro ovládání napájení, případně pro případ nutnosti odpojení napájení tiskárny jsme SkeletonX vybavili emergency stop tlačítkem.

Tisk z USB a ze sítě

SD karty jsou zkrátka přežitek, a proto tiskne SkeletonX ze souborů nahraných přes webový prohlížeč nebo z USB flash disku. Již žádné složité náhrávání gcode souborů nebo závislost na PC.

Wifi – ovládání a monitorování ze sítě

Díky wifi připojení můžete tiskárnu ovládat a monitorovat z PC nebo mobilního telefonu

32bit řídící deska s drivery TMC5160

Díky této kombinaci jsou krokové motory precizně řízené pro dosažení nejvyšší možné kvality tisku.

Open source FW Klipper

SkeletonX běží na open source FW Klipper – díky tomu můžete provádět upgrady a změny svépomocí, nejste odkázáni jen na naše produkty a vylepšení. Konfigurační soubor je dostupný z PC i z mobilního telefonu, jakékoliv potřebné změny jsou provedené během pár okamžiků bez složité kompilace a přehrávání firmware tiskárny.

Pavilon F, stánek 090