MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

IDEAL-Trade Service: V Brně se vyvíjí a vyrábí unikátní lakovací technologie

 


ITS (IDEAL-Trade Service) se specializuje na realizaci práškových i mokrých lakovacích linek a technologických celků pro úpravu povrchu již od roku 1993. Prakticky každá linka z dílny ITS je unikátní a šitá potřebám zákazníků na míru. Často se jedná o složité a na vývoj velmi náročné projekty.

Významnou roli při každém návrhu technologie hraje oddělení výzkumu a vývoje (R&D) podpořené vlastní aplikační laboratoří a programátorským oddělením. Jedinečnost realizovaných linek podtrhuje v ITS vyvinutý řídicí systém HiVision, který patří k nejlepším na trhu. Díky stále vyšším nárokům zákazníků přichází společnost s neobvyklými řešeními. Zaměřuje se na kolaborativní robotiku a optimalizaci procesů v souvislosti s aktuálním trendem úspor energií. To vše v souladu s konceptem Průmysl 4.0.

Na návrhu, projektování i výrobě spolupracuje celý tým odborníků, konstruktérů a zkušených montážních týmů. Specialisté využívají moderní nástroje jako je virtuální model technologie, ve kterém jsou naimplementovány fyzikální zákony, technické normy, legislativní limity či požadavky na výkon a je plně nasimulován komplexní provoz. Díky tomu lze dopředu zjistit a eliminovat rizika či jiné okolnosti, které mohou negativně ovlivnit provoz. Za pomocí dalších programů dokáží konstruktéři analyzovat proudění plynů a kapalin, výpočet tlaků, rychlostí, tlakových ztrát apod.

Stanoví přesné tlakové ztráty v potrubních systémech, umí optimalizovat ventilátory a zvyšovat jejich efektivitu a tím snižovat energetickou náročnost zařízení. Dokonce určí i přesnou dobu ohřevu a chladnutí výrobků nebo odhalí tepelné mosty. To je pak zárukou, že výsledná navržená technologie odpovídá přesně zadaným parametrům.

Mezi ojedinělá řešení z dílny ITS patří například robotické měření vrstvy laku ještě před vypálením, která uspoří v lakovacím provozu až 20 % množství barvy a tím i nemalé finanční prostředky. V reakci na aktuálním tlakem na trhu s energiemi zvláště plynu, navrhla ITS duální vypalovací a sušicí pece, které zase umožnují spořit díky volbě zdroje energie.

Poslední novinkou je zbrusu nové práškové centrum zkonstruované ve spolupráci s francouzskou značkou aplikační techniky SAMES KREMLIN, jež se pyšní mnoha inovativními prvky.

Rádi vám naše novinky představíme osobně v pavilonu E na stánku 024.

www.itsbrno.cz

 

Datum: 17.8.2022 13:13:00