Očekávané vyhlášení Miss sympatie 2021 bouřlivě zatleskalo vítězkám!


Národní výstavu hospodářských zvířat zná svoji Miss sympatie. Tradiční soutěž se těšila velké pozornosti široké veřejnosti obzvlášť mezi farmáři, kteří mají možnost se na chvíli stát bonitéry, kteří hodnotí především celkovou stavbu těla, morfologii, utváření nohou a vemene. Tradičně se soutěžilo ve dvou kategoriích.

Letošní soutěže se zúčastnily samé krasavice a sympatické byly vlastně všechny, ale šanci zvítězit měly především ty sympatické a dobře stavěné. Přípravu nepodcenil žádný chovatel, a tak byla většina čtyřnohých krasavic načesaná, měla upravená kopyta a navíc byla příjemně naladěná díky namasírování a koučinku svých majitelů i vodičů.

Vítězkou krasavic za masné plemeno byla Raduška ze Svaté Kateřiny, narozená 14. 12. 2014, katalogové číslo 130. V kategorii dojných plemen zvítězila Ginger z Čabové, narozená  21. 3. 2020, kterou přivezl chovatel Petr Zaoral.

Vyhlašovatelem a spoluorganizátorem soutěže je Profi Press, vydavatelství, které je zaměřené na vydávání odborných časopisů, odborné literatury a specializovaných internetových portálů.

 

 

Datum: 8.9.2021 14:23:00