Národní výstava myslivosti
22.-26.4. 2023

Národní výstava myslivosti

Aktuální témata v myslivosti a zemědělství – to vše v červnu na brněnském výstavišti

 

První ročník Národní výstavy myslivosti, Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky či zvýrazněné téma Biomasa, zaplní 25. až 28. června 2015 pět pavilonů na brněnském výstavišti.

Přípravy na Národní výstavu myslivosti jsou v plném proudu

Do zelena laděný a lesem provoněný pavilon „G1“ brněnského výstaviště přivítá tento rok nejen myslivce a lesníky, ale všechny milovníky přírody. Čeká na ně široká nabídka mysliveckého vybavení, přehlídka zbraní a mysliveckých uniforem, ale také nevšední podívaná a zábava. Součástí výstavy jsou expozice mysliveckých trofejí, loveckých interiérů, dřevěných staveb, uměleckého nábytku či výrobků z paroží a kůží. Originální kousky s přírodními motivy lze pořídit u uměleckých řemeslníků, převážně výrobky ze skla a keramiky, rytiny, zbraně, nože a šperky. Nebudou chybět terénní vozidla a čtyřkolky. V doprovodném programu lze zhlédnout mistry dřevorubce v jedinečné show, kde s pomocí pily a sekery vytvoří krásná umělecká díla z kmenů stromů. Ochutnat můžete zvěřinové speciality, účastnit se kulinářských představení či soutěží o hodnotné ceny.

Pavilony souběžně probíhající Národní výstavy hospodářských zvířat se pomalu zaplňují

Na přípravě největší tuzemské výstavy hospodářských zvířat se podílí sedm chovatelských svazů a dalších deset odborných institucí, mezi nimi Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR. Výstava je komplexní přehlídkou hospodářských zvířat a všeho co patří k živočišné výrobě. Na dvě stovky vystavovatelů nabídnou technologie pro chov zvířat, veterinární a reprodukční techniku, krmiva a léčebné přípravky. V nemalé míře budou na výstavě zastoupeny také zemědělské stroje. K vidění budou traktory, nakladače, dopravníky, kontejnery, zásobníky, cisterny a další dopravní a manipulační stroje nezbytné pro každodenní práci na farmě nebo v zemědělském podniku. Prezentovat se bude na 800 hospodářských zvířat.

Biomasa – nositel nových trendů

Nedílnou součástí agrárních výstav v Brně se stalo téma BIOMASA a energetické využití obnovitelných zdrojů energie v zemědělství, především z odpadní a cíleně pěstované fytomasy, ale i jiné biologicky rozložitelné hmoty. Biomasa je zvýrazněným tématem i v tomto roce a návštěvníci výstaviště zde mohou získat aktuální informace o využití biomasy a také zprávy o předpokládaném vývoji v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Myslivci, lesníci, chovatelé a milovníci přírody, vydejte se v červnu na nevšední podívanou na brněnské výstaviště a zažijte nádech venkova v centru města!

Datum: 21.1.2015 8:33:00