Národní výstava myslivosti
22.-26.4. 2023

Národní výstava myslivosti

Národní výstava myslivosti bude letos mimořádná

<h2>Národní výstava myslivosti bude letos mimořádná</h2>

Letošní konec dubna na brněnském výstavišti se dá bez nadsázky označit jako myslivecký svátek. Od 22. do 26. dubna se zde koná Národní výstava myslivosti souběžně s veletrhem ANIMAL TECH a Národní výstavou hospodářských zvířat. Na všech třech akcích se představí téměř 200 firem. Národní výstava myslivosti je umístěna v hale G1 a na venkovní ploše G, kde najdete bezmála 80 firem. Některé doprovodné programy proběhnou v hale G2 a na volné ploše u pavilonu Z.


Letošní konec dubna na brněnském výstavišti se dá bez nadsázky označit jako myslivecký svátek. Od 22. do 26. dubna se zde koná Národní výstava myslivosti souběžně s veletrhem ANIMAL TECH a Národní výstavou hospodářských zvířat. Na všech třech akcích se představí téměř 200 firem. Národní výstava myslivosti je umístěna v hale G1 a na venkovní ploše G, kde najdete bezmála 80 firem. Některé doprovodné programy proběhnou v hale G2 a na volné ploše u pavilonu Z.

Zbraně, optika, střelivo a potřeby pro myslivost

Pavilon G1 je beze zbytku naplněn vším, co k myslivosti patří. Lovecké zbraně, optiku a střelivo najdou návštěvníci například na expozicích KOZAP, ARMS-CZ, Broková střelba – Filip Matějů, IBO CZ, Leica Camera Austria, Les a zahrada, Sellier & Bellot, STV Arms, Swarovski Optik, ThermFox, ThermVisia, Rapier nebo Záhoří Rudel. Lovecký svět bude vystavovat lovecké zbraně od České zbrojovky. V případě zájmu o koupi střeliva či munice je nutné mít s sebou zbrojní průkaz.

Velký výběr budou mít návštěvníci v oblečení a potřebách pro myslivce. Na brněnské výstaviště přiváží tento sortiment například Banner, Bayerwald, Luko, Nordic Craft, Petex Jihlava, Selekt nebo Virginia shop.  Karavany vhodné pro myslivost představí Life Style Camper, skříně a trezory na zbraně bude vystavovat Justra trezory. Lesy České republiky představí historii bažantnictví na Konopišti a v Židlochovicích, v pavilonu G1 se budou prezentovat také vystavovatelé s nabídkou pro loveckou turistiku, s interiérovými doplňky, štítky pod trofeje a potřebami pro kynologii. Mezi další vystavovatele patří například FOXYFOXY, PATRIK LOEBE, DIFRI nebo NATURE SERVICE.

 

Seznam vystavovatelů

 

Pódium se zábavou a poučením, výstavy trofejí, ukázky

K Národní výstavě myslivosti patří již tradičně bohatý doprovodný program. Bude se odehrávat v pavilonu G1. Programem na podiu bude provázet Petr Joo a o atmosféru se postará Jožka Šmukař. Představí se kluby ČMMJ, proběhnou kynologické a sokolnické ukázky, připraven je program pro děti, denně mohou návštěvníci přihlížet hodnocení trofejí. V úterý můžete přihlížet diskuzi, který se bude zabývat vlky. Ani tento rok nebude na 200 čtverečních metrech chybět vzdělávací program pro děti všech věkových kategorií - lesní pedagogika. Na galerii pavilonu G1 si bude možné prohlédnout chovatelské přehlídky trofejí Brno-město, Šlapanice, Rosice, Židlochovice. Na souběžně konané Národní výstavě hospodářských zvířat proběhne ve střdu 26.4. program pro školy.

Timbersport

V neděli a v pondělí na volné ploše Z budou probíhat závody v timbersportu. V neděli začínáme s CZECH CUP ANIMAL TECH Brno 2023, kde se utká dvacítka nominovaných závodníků, v pondělí pokračujeme s CZECH MASTERS Brno 2023 - tři kola a šest disciplín.

100 let Českomoravské myslivecké jednoty, myslivecký ples

V rámci oslav 100 let od založení Českomoravské myslivecké jednoty se připravuje výstava unikátních trofejí od roku 1923, mistrovství Evropy ve vábení jelenů nebo trubačský koncert. Otevřena bude také oblíbená myslivecká restaurace. V sobotu večer proběhne v pavilonu A myslivecký ples. Večerem bude provázet Aleš Háma, mezi účinkujícími budou například Jožka Šmukař, myslivečtí trubači Markazíni, Josef Vágner, The Party Band a Stříbrňanka. Těšit se můžete samozřejmě také na tombolu.

Vstupné, otvírací doba, výhody pro skupiny

Výstaviště bude otevřeno od 9 do 17 hodin, ve středu do 16 hodin. Základní vstupenka stojí 110 korun a je dostupná pouze při online nákupu na webu veletrhu, vstupné na místě stojí 180 korun. Organizované skupiny nad 15 osob mají v pondělí a v úterý zlevněné vstupné a ve středu pak zdarma.

Vstupné, plánek, parkování, otvírací doba