OPTA
11.-13.3. 2022

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Konání veletrhů od září bude možné bez omezení

<h2>Konání veletrhů od září bude možné bez omezení</h2>


Společně s ministerstvem průmyslu a obchodu a ministerstvem zdravotnictví spolupracujeme na rozvolňovací strategii včetně veletrhů a hospodářských výstav. Zásluhou narůstající imunity a ústupu pandemie počítá strategie rozvolňování od července s konáním veletrhů ve standardním režimu bez omezení, stejně jako v případě maloobchodu a nákupních center.  Pro přípravu Mezinárodního strojírenského veletrhu a dalších akcí, vč. veletrhu OPTA je to dobrá zpráva.

Byl bych hrozně rád, aby Mezinárodní strojírenský veletrh proběhnul začátkem listopadu v maximálně možném rozsahu. Dle aktuálního vývoje je solidní šance, aby se uskutečnil. Musíme firmám umožnit osobní potkávání,“ sdělil Karel Havlíček, místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu Českému rozhlasu. „Veletrh má daleko širší dopad a umožňuje v danou dobu potkat se s daleko větším množstvím klientů. Snažíme se dohodnout režimová opatření pro veletrhy obdobně jako pro kulturu, aby mohly být na podzim realizovány a aby se vystavovatelé a návštěvníci cítili dostatečně komfortně. Jde zejména o průmyslové veletrhy, kde potkává firma firmu,“ uvedl dále Havlíček.

Konání odborných veletrhů od září připravujeme ve standardním režimu. Nacházíme se ve zcela jiné situaci než před rokem, kdy vládla nejistota.  Spolupracujeme s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a hlavní hygieničkou na stanovení proveditelných podmínek pro konání veletrhů, kdyby se situace zhoršila. Pokud bude pokračovat pozitivní vývoj, počítáme s konáním veletrhů bez omezení,“ uvedl k přípravě veletrhů ve druhém pololetí generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.