PLASTEX
4.-7.10. 2022

Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů

Strojírna Tyc: třetí medaile je pro nás nejcennější

 

Po Zlatých medailích z MSV 2000 a 2007 dosáhla Strojírna Tyc s. r.o. na nejvyšší exponátové ocenění také na MSV 2011. Obchodní přínos Zlaté medaile navíc pocítila hned na veletrhu, kde pro oceněný stroj získala tři zákazníky.

Multifunkční šestiosé obráběcí centrum portálové konstrukce FVCT 180 / 2 CNC získalo Zlatou medaili v kategorii nejlepší inovační exponát - komerční produkt. Stroj je vybaven dvouosou souvisle řízenou frézovací hlavou s vysokofrekvenčním elektrovřetenem a jeho předností je robustní, stabilní a velmi tuhý rám, který umožňuje dosahovat vysoké přesnosti a kvality práce.

„Je to již naše třetí Zlatá medaile z MSV a velmi nás potěšila už proto,  že ji získal stroj z naší poslední modelové řady. Přímo z veletrhu jsme si přivezli tři zakázky, resp. kontaktovali nás zde zákazníci a v dalších jednáních se dospělo až k realizaci tří kontraktů. Zlatá medaile je určitě jedním z faktorů, které k tomuto úspěchu přispěly výraznou měrou,“ říká výrobní ředitel Ondřej Tyc a dodává: „Od veletrhu jsme na tento stroj podepsali ještě další kontrakty a víme, že se zákazníci s naší novinkou seznámili právě v Brně. Ovšem tyto obchodní úspěchy již nejsou spojeny přímo se Zlatou medailí, ale spíš s veletrhem jako takovým.“

V řadě získaných ocenění má Zlatá medaile z MSV 2011 pro Strojírnu Tyc největší význam.

„Loňská medaile se udělovala napříč obory, což jí dává ještě větší váhu. Jednak se rozšířila a po odborné stránce zkvalitnila hodnotitelská komise a jednak se loni mezi přihlášenými exponáty z oboru obráběcích strojů sešla největší konkurence. Bylo daleko náročnější probojovat se až mezi oceněné, ze všech tří našich Zlatých medailí určitě nejvíce, takže o to je pro nás loňská medaile cennější,“ myslí si výrobní ředitel. Z marketingového hlediska Strojírna Tyc cenu  využila zejména  prezentacím v odborném tisku. „Novináři nás sami oslovovali jak na veletrhu, tak po jeho skončení, což je dalším významným přínosem. Ale především je to pro strojírenské podniky vůbec nejvýznamnější ocenění v České republice. Máme ceny i odjinud, ale Zlatých medailí z MSV Brno si vážíme nejvíce, protože jsou skutečně dlouhodobým pojmem,“ zdůrazňuje Ondřej Tyc.

Strojírna Tyc pokračuje ve vývoji nových strojů, s jehož výsledky by se ráda pochlubila na letošním veletrhu IMT. Mj. připravuje unikátně řešené inovační příslušenství, a pokud je stihne včas dokončit, chce se s ním opět ucházet o Zlatou medaili.

 

Datum: 2.4.2012 13:54:00