PLASTEX
4.-7.10. 2022

Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů

Ohlédnutí za posledním ročníkem

 

Na posledním ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu se prezentovalo 1592 vystavujících firem z 23 zemí, když podíl zahraničních účastníků vzrostl na 44,7 %. Expozice vystavovatelů si prohlédlo 79 296 návštěvníků ze 65 zemí a ze zahraničí přijelo 6601 registrovaných návštěvníků, tj. 8,4 % z celkového počtu. Na veletrhu se akreditovalo 423 novinářů, mezi nimi 68 zahraničních ze šesti zemí.

Průzkum ukázal, že plných 72,6 % návštěvníků loňského ročníku rozhodovalo nebo spolurozhodovalo o investicích a nákupech svých firem.  Ze tří čtvrtin šlo o odborníky působící v oblasti strojírenství, ostatní návštěvníci působili především v oborech automobilový průmysl, elektrotechnika, plastikářský průmysl a doprava.

MSV 2011 byl mimořádný také početnou účastí politických špiček a dalších VIP hostů z tuzemska i zahraničí, kteří ocenili významnou roli veletrhu při rozvoji mezinárodního obchodu. „Strojírenství a průmysl táhnou naši ekonomiku, a protože je to ekonomika malá a proexportně orientovaná, je pro nás dimenze mezinárodní spolupráce a mezinárodního obchodu nesmírně důležitá. Proto i konání podobných akcí, jako je tradiční brněnský Mezinárodní strojírenský veletrh, má svůj velký význam. Je to místo, kde se mohou české a zahraniční firmy vzájemně dostat do kontaktu a kde české firmy mohou ukázat své inovativní produkty. MSV je veletrh významný nejenom v českém, ale i ve středoevropském a celoevropském kontextu, a určitě je to i pozitivní místo pro celou českou ekonomiku,“ konstatoval při své návštěvě předseda Vlády České republiky Petr Nečas.

Přihlášky do konce března
Mezinárodní strojírenský veletrh se letos vrací do tradičního zářijového termínu a s tím souvisí posun uzávěrky přihlášek. Vystavovatelé se mohou hlásit k účasti do 31. 3. 2012, což jim garantuje termínovou slevu a zároveň možnost výběru výstavní plochy, o kterou lze letos vzhledem k rozšíření prezentovaných oborů očekávat zvýšený zájem.
Stejně jako v loňském roce se vystavovatelům nabízí možnost elektronické přihlášky k účasti, která je k dispozici na www.bvv.cz/e-prihlaska.msv.

Datum: 8.2.2012 14:55:00