PLASTEX
4.-7.10. 2022

Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů

Partnerskou zemí bude Indie

 

Letošní ročník bude výjimečný rozsáhlou účasti firem z Indie, která patří k zemím s nejvyšším hospodářským potenciálem. V rámci MSV  proběhne tzv. „India Show“, což je nejvyšší forma oficiální obchodní a ekonomické prezentace Indie v zahraničí. V roce 2012 se „India Show“ uskuteční pouze v České republice a v Japonsku, přičemž v Brně půjde o premiéru v regionu střední a východní Evropy.  Na Mezinárodní strojírenský veletrh tak přijede na 150 indických firem, jakož i významní představitelé indických vládních institucí.

„Indie je obchodně velmi zajímavé teritorium a její rostoucí ekonomika se ocitla v centru pozornosti českých podnikatelů. Proto jsme velmi potěšeni, že Indie přijala pozvání stát se partnerskou zemí letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu. Je to první takto výrazná výstavní prezentace indických firem v historii MSV a my uděláme vše pro to, aby byla úspěšná a přispěla k rozvoji obchodních kontaktů mezi českými a indickými podnikateli," říká ředitel MSV Jiří Rousek.

Partnerství Indie navazuje na úspěšně se rozvíjející kontakty na politické i podnikatelské úrovni. Vzájemný obchod mezi Českou republikou a Indií se za posledních deset let zvýšil bezmála desetkrát a asijská země s perspektivou ekonomického růstu patří mezi prioritní země českého zahraničního obchodu. „V oblasti strojírenství je indický trh naší tradiční vývozní destinací a připravovaný projekt „Indie – partnerská země MSV 2012“ vhodně zapadá do mozaiky akcí, které pro podporu aktivit svých členů na indickém trhu podnikáme,“ říká ředitel Svazu strojírenské technologie Petr Zemánek.

Rozvoj vzájemných kontaktů podpořila v závěru loňského roku podnikatelská mise více než čtyřiceti představitelů českých firem, pravidelně zasedá také česko – indická smíšená komise pro hospodářskou spolupráci. Další významnou platformou pro rozvoj vzájemných obchodních kontaktů bude právě MSV 2012. Indickou podnikatelskou misi na veletrhu povede osobně ministr obchodu a průmyslu Anand Sharma a při příležitosti MSV se uskuteční  9. zasedání česko - indické smíšené komise pro hospodářskou spolupráci. Připravuje se také  česko - indické podnikatelské fórum a několik odborných seminářů, které se zaměří zejména na oblast obráběcích strojů, dobývací techniky a energetické strojírenství.

Za indickou stranu akci připravuje vládní agentura EEPC India, která je přímo řízena tamním ministerstvem obchodu a průmyslu, v úzké spolupráci s Federací indických obchodních a průmyslových komor. Z české strany je organizátorem společnost Veletrhy Brno a na přípravách se významně podílejí Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Hospodářská komora ČR, Svaz strojírenské technologie a sdružení Česká dobývací technika.

Projekt Partnerská země MSV se letos uskuteční již popáté. V roce 2008 bylo první partnerskou zemí Německo, následovalo Slovensko, Rakousko a Polsko. V této čestné pozici se tak postupně vystřídaly všechny sousední země, které jsou zároveň klíčovými obchodními partnery České republiky.

Přihlášky do konce března
Mezinárodní strojírenský veletrh se letos vrací do tradičního zářijového termínu a s tím souvisí posun uzávěrky přihlášek. Vystavovatelé se mohou hlásit k účasti do 31. 3. 2012, což jim garantuje termínovou slevu a zároveň možnost výběru výstavní plochy, o kterou lze letos vzhledem k rozšíření prezentovaných oborů očekávat zvýšený zájem.
Stejně jako v loňském roce se vystavovatelům nabízí možnost elektronické přihlášky k účasti, která je k dispozici na www.bvv.cz/e-prihlaska.msv.

Datum: 8.2.2012 14:55:00