PLASTEX
4.-7.10. 2022

Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů

Účast na IMT 2012 již potvrdili největší výrobci

 

Nosným oborem ročníku opět budou kovoobráběcí a tvářecí stroje, kterým je vyhrazen jak největší pavilon P, tak další výstavní plochy. Obráběcí a tvářecí technika je totiž nejen páteřním strojírenským oborem, bez kterého se neobejde prakticky žádná průmyslová výroba, ale  zároveň i tradičním a exportně velmi úspěšným odvětvím českých výrobců. Česká republika v tomto oboru dlouhodobě patří mezi 15 producentsky nejsilnějších zemí světa.

Na brněnském výstavišti se obráběcí a tvářecí stroje pochopitelně prezentují každý rok, ovšem v sudých letech, kdy se nekoná světová výstava EMO, je jim věnována zvýšená pozornost. Tehdy se místem prezentace novinek a trendů stávají významné regionální veletrhy, k nimž už od svého vzniku v roce 1998 patří také brněnský IMT. Největší oborová prezentace v regionu střední a východní Evropy se letos uskuteční poosmé a již nyní je jasné, že bude mít velmi kvalitní zastoupení.

Již v předstihu potvrdili svou účast tradiční velcí vystavovatelé v pavilonu P. Z domácích producentů jsou přihlášeni například Tajmac-ZPS, TOS Varnsdorf, skupina ALTA, Strojírna TYC, Kovosvit MAS nebo Šmeral Brno. Z tradičních zahraničních vystavovatelů nebudou chybět společnosti jako Agie Charmilles, Alfleth Engineering, DMG, Heidenhain, Swisstool Export Gruppe a další.

Velký zájem o účast pořadatelé zaznamenávají také v dalších oborech. V oborovém celku Materiály a komponenty se již v předstihu přihlásily firmy jako Vítkovice, Ferona, MUT Tubes, SEW-Eurodrive, ISD, Bibus a další. Účast na veletrhu PLASTEX již potvrdily společnosti Arburg, Engel, Kuboušek, Plastochem aj. Další významní vystavovatelé potvrdili účast například v oborech měření a automatizace nebo pohony, pneumatika a hydraulika.

Přihlášky do konce března
Mezinárodní strojírenský veletrh se letos vrací do tradičního zářijového termínu a s tím souvisí posun uzávěrky přihlášek. Vystavovatelé se mohou hlásit k účasti do 31. 3. 2012, což jim garantuje termínovou slevu a zároveň možnost výběru výstavní plochy, o kterou lze letos vzhledem k rozšíření prezentovaných oborů očekávat zvýšený zájem.
Stejně jako v loňském roce se vystavovatelům nabízí možnost elektronické přihlášky k účasti, která je k dispozici na www.bvv.cz/e-prihlaska.msv.

Datum: 8.2.2012 14:55:00