PPM QUILT SHOW BRNO
21.-23.4. 2023

15. mezinárodní textilní výstava

Kreativní dílna na PPM Brno 2023


Výstavní a prodejní sekci PPM Brno doplní bohatý program kurzů s předními evropskými lektorkami. K deseti již avizovaným kurzům přidáme ještě tiskařskou dílnu, kterou si budete mít možnost rezervovat na našich webových stránkách počátkem ledna. Kreativní dílnu PPM Brno 2023 povede Mirka Kalinová.

Cílem kreativní dílny je vyzkoušet různé způsoby tisku na papír i látku technikou monotypu. K tomu se použije Gelli plate (gelová podložka, destička), šablony a razítka koupená či zhotovená doma. Dále se budou hodit různé listy a traviny. Dozvíte se, jakým způsobem lze takto vytvořené tisky používat a odnesete si obrázek, který si vytvoříte pomocí některé z technik.

Postup bude následující:

  1. Ukázka základů práce s Gelli plate
  2. Vytvoření pozadí pro další práci ať už s pomocí Gelli plate, nebo jednoduchou malbou doplněnou potisky. Tisknout budeme ve více vrstvách
  3. Naučíte se tisknout rostlinné motivy
  4. Obrázek na papíru dokončíte koláží, eventuálně jednoduchou kresbou pomocí gelového pera. Obrázek na látce si doma dodatečně prošijete na stroji a doplníte koláží.

Na workshopu budou k dispozici šablony a razítka, další návody a ukázky. Použít můžete koupenou Gelli plate, nebo si ji vytvořit doma. Návod naleznete na https://www.kalinovamirka.cz/l/navod-na-vyrobu-gelli-plate/

 

 

Datum: 2.1.2023 8:23:00