PPM QUILT SHOW BRNO
21.-23.4. 2023

15. mezinárodní textilní výstava

Quilty od českých autorek se poprvé představují v New YorkuPoslední červnový den se v Českém centru v New Yorku odehrálo slavnostní otevření výstavy Czech Contemporary Quilt, která vůbec poprvé představuje americkému publiku tvorbu českých quiltařek. Mnohá z děl jste mohli vidět také na letošní dubnové PPM QUILT SHOW BRNO. Kurátorkou americké výstavy je Jana Štěrbová, která je zároveň i art directorkou PPM QUILT SHOW BRNO.

Photo credit © Keith N'Dong

 

Protože jsme se zahájení výstavy nemohli účastnit, poslali jsme do New Yorku alespoň videozdravici. Podívat se na ni můžete na YouTube.

Kolekce je průřezová a zahrnuje jak autorky výhradně nebo převážně abstraktní (I. Zemanová, J. Štěrbová, R. Černá, E. Brabcová), tak i moderně zpracovaná konkrétní témata (B. Bartošová, J. Lálová, M. Kalinová, H. Fikejzová, J. Haklová, N. Harbichová). Pro zdůraznění českého námětového okruhu nechybí ani textilní portréty (Němcová, Smetana, Borovský) v podání R. Edlmanové a I. Brzákové či unikátní modrotisková tvorba paní V. Skočkové.

Photo credit © Keith N'Dong

 

Všechny autorky patří mezi etablovaná jména českého quiltu, většina z nich i v evropském kontextu.

Cílem výstavy je představit současný český quilt v jeho aktuální variabilitě a v kvalitě, která je v kolébce quiltu očekávána. Díky skvělé spolupráci všech zúčastněných se výstavu podařilo připravit v rekordním čase.

Photo credit © Keith N'Dong
Datum: 8.7.2022 12:49:00