PPM QUILT SHOW BRNO
21.-23.4. 2023

15. mezinárodní textilní výstava

Šicí centrum HAIŠMAN – ŠIJTE S NÁMI – ŠIJTE RÁDI


Firma HAIŠMAN s.r.o. – Šicí Centrum Haišman – partner výstavy PPM, působí na českém trhu již od roku 1990 a specializuje se na prodej šicích/vyšívacích strojů a overlocků/coverlocků, textilní galanterie, látek a všeho potřebného pro šití.

HAIŠMAN s.r.o. je zástupcem šicích strojů a overlocků značek BERNINA, BERNETTE, JUKI, GRITZNER a BABY LOCK pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Haišman s.r.o. prodává také výrobky firem PRYM a MADEIRA. Těšíme se na Vaši návštěvu v pavilonu E, v I. patře, stánky 002 a 003, kde si můžete osobně vyzkoušet naše šicí i vyšívací stroje, overlocky i coverlocky nebo jedinečný šicí stroj SASHIKO s „ručním“ stehem, kdy z lícové strany šijete způsobem: steh - mezera - steh - mezera ( - - - - - - ), od firmy Baby Lock.

Náš dnešní TIP:

Šicí stroj BERNINA 570QE VIOVyrobeno speciálně pro quiltaře

RÁDI QUILTUJETE? B570QE VIO TAKÉ.

Stroj B570QE VIO jsme vyrobili pro quiltaře. Celkový počet stehových vzorů (včetně abeced): 1450, integrovaný horní podavač Bernina (BDF), vejde se tam, kam potřebujete, ale je tak výkonný, že si poradí i s rozměrnými quilty. Díky automatickým funkcím budete rychlí a efektivní bez zbytečných obav. Skvělé nastavení napětí nití a dokonalé stehy, to je něco, co prostě musíte mít, zatímco proslavená kvalita značky BERNINA zaručuje Váš klid na duši při sešívání mnoha vrstev látky nebo při šití vysokou rychlostí. Quiltaři, právě jste našli stroj pro Vás.

BDF (Bernina Dual Feed) – Horní podavač BERNINA. Perfektní vzhled a skvělý posun látky. Inovativní horní podavač BERNINA Vám usnadní práci s materiály, které jste doposud těžce šili. Snadno jej zapnete, když jej právě potřebujete. Horní podavač BERNINA Vám přitom nepřekáží, když jej zrovna nepotřebujete. (Pouze modely B570QE VIO, B590 VIO).

EXTRA DLOUHÉ VOLNÉ RAMENO – Stroje BERNINA řady 5 mají dokonale navržené volné rameno s prostorem vpravo od jehly až 216 mm, což představuje velkorysý prostor pro Vaše rozměrné projekty. Více prostoru Vám dodá více možností i k extra velkým výšivkám (pouze u B500, B570 VIO, B590). Můžete tak povolit uzdu Vaší fantazii. A jakmile budete připraveni, zjistíte, že k naplnění Vašich dalších plánů můžete použít další příslušenství které Vám pomůže k širšímu rozvíjení Vašich fantastických šicích a quiltovacích nápadů.

ADAPTIVNÍ NAPĚTÍ NITĚ pro ještě kvalitnější vzhled stehu. Napětí horní nitě se během šití neustále přizpůsobuje. Steh bude dokonalý v každé poloze.

UNIKÁTNÍ CHAPAČ B9 vytvořen BERNINOU – celokovový, tichý, silný a přesný. Průmyslové uložení, snadné čištění, vysoká rychlost a síla šití. Patentovaná technologie v samém srdci stroje.

CÍVKA JUMBO pojme až o 70 % více nitě než standardní cívka.

VYŠÍVACÍ MODUL nové konstrukce (k dokoupení). Možnost vyšívání také na volném rameni. Snadná instalace, praktické držadlo pro přenášení, větší vyšívací plocha: 15,7“× 5,9“ (400 × 150 mm). Funguje se všemi modely řady 5.

Více informací:

 • HORNÍ PODÁVÁNÍ BERNINA – BDF (Bernina Dual Feed)
  dva podavače podávají rovnoměrně látku odspodu i odshora. Vynikající pro hladké a jemné materiály. Horní podavač zabraňuje krabacení látky a pomáhá látku rovnoměrně posunovat.
 • S CÍVKOU NA SPODNÍ NIT JUMBO VKLÁDANOU ZPŘEDU NEMUSÍTE PŘERUŠOVAT SVOU POHODU ČASTÝM ZASTAVOVÁNÍM STROJE
  Cívka velikosti jumbo je fakt velká. Vejde se na ni o 70 % více nitě než na standardní cívku a pohodlně se vkládá zpředu, takže není nutné vytahovat látku ze stroje. Navíc, tyto stroje mají perfektní velikost pro velké quilty a zároveň nejsou náročné na prostor.
 • ŠIJTE BEZ STAROSTÍ A ZÁROVEŇ S ABSOLUTNÍ KONTROLOU
  Chcete mít úplnou kontrolu nad svým tvůrčím procesem? Stroje B 590, B 570 QE a B 540 Vám pomohou se rozhodnout. Vy rozhodujete o délce a šířce stehu. Vy si volíte polohu jehly. Chcete mít při zastavení jehlu v látce? Je to na Vás. Automatický ukazatel spodní nitě u strojů B 590, B 570 QE a B 500 Vás upozorní na přetrženou nit.
 • SPECIÁLNÍ QUILTOVACÍ STEHY A VÝŠIVKOVÉ MOTIVY
  B 570 QE je připravena to rozjet s více než 70 speciálními stehy a vzory pro quiltování.
 • BSR a PATCHWORKOVÁ PATKA Č. 97
  Bez BSR a patky č. 92 se neobejde žádný stroj vyrobený speciálně pro quiltaře, jako je B 570QE. U stroje B 570QE je patka BSR a patka č. 97 již v základní výbavě.
 • REGULÁTOR STEHŮ BERNINA (BSR)
  Dokonalost se stala standardem. BSR zajistí, že Vaše stehy při volném quiltování budou stále stejně dlouhé, i při nerovnoměrné rychlosti pohybu látkou. Udržuje stejnou délku stehu při různé rychlosti pohybu látkou. Funguje s rovným a entlovacím stehem při zasunutém podavači.
 • AUTOMATICKÁ FUNKCE ZDVIH patky s jehlou v látce
  Bavíme se o pohodlí. Přítlačná patka se zdvihne, zatímco jehla zůstává v látce. Patka se vznáší nad látkou a usnadňuje otáčení při šití aplikací nebo quiltů. Ano, prosím.
 • AUTOMATICKÉ ZDVIŽENÍ PŘÍTLAČNÉ PATKY
  Zdvižení a spuštění patky jedním tlačítkem. Přesné vedení látky bez nutnosti sejmout ruce z látky.
 • AUTOMATICKÝ ODSTŘIH NITÍ
  – tři kroky najednou: odstřih nití, zdvižení jehly a přítlačné patky. Snadné ovládání jedním tlačítkem.
 • MODERNÍ BAREVNÁ DOTYKOVÁ OBRAZOVKA
  – nová přehledná koncepce s tlačítkem Home. Snadné ovládání, jednoduchá navigace.
 • PROMĚNNÁ RYCHLOST ŠITÍ A VYŠÍVÁNÍ
  – nastavení posuvným ovladačem.
 • MAXIMÁLNÍ RYCHLOST 1000 stehů za minutu
 • KOLENNÍ PÁKA BERNINA (FHS)
  S kolenní pákou máte volné ruce, zároveň zdviháte/spouštíte přítlačnou patku a zasouváte/vysouváte podavač.
 • MULTIFUNKČNÍ OVLADAČE
  – plynulé otáčení, snadná obsluha. Rychlé nastavení požadovaných hodnot.

RÁDI VYŠÍVÁTE? HOVOŘÍME VAŠIM JAZYKEM

Vše je kolem Vás krásné. Krásné stehy, krásné vzory, krásně úžasné. My pro Vás ten stroj máme. Vzali jsme nudné a jednotvárné činnosti, zautomatizovali jsme je a zjednodušili. Tyto stroje jsou nabity funkcemi, které zaručují pohodlí a přesnost při jakékoli Vaší práci. Tak se do toho pusťte.

 • NEVIDITELNÉ ZAPOŠITÍ A CHYTRÉ ZAPOŠITÍ
  Funkce neviditelné zapošití ušije zcela neviditelné stehy na začátku i na konci, zatímco funkce chytré zapošití přidá zapošívají stehy i tehdy, když není nic naprogramováno. Je to, jako kdyby Vaše výšivka byla očarována.
 • CHYTRÝ ODSTŘIH SPOJOVACÍCH NITÍ
  Ruční odstřih spojovacích stehů je minulostí. Stehy se odstřihují automaticky a výšivka je čistá a krásná. (Využití funkce závisí na vlastnostech výšivkového motivu).
 • FUNKCE THREAD AWAY (ZATAŽENÍ NITÍ)
  Zatahuje nitě dospodu, aby lícová strana zůstala čistá (pouze modely B 590, B 570 QE a B 500).
 • VYTAŽENÍ SPODNÍ NITĚ
  Spuštěním a vytažením jehly vytáhnete na začátku šití spodní nit na horní stranu látky, aby spodní strana výšivky zůstala čistá.
 • Připraveno pro použití se softwarovým balíčkem BERNINA DesignWorks a nástroji pro PaintWork, CutWork a CrystalWork (nejsou v základní výbavě stroje, ale je možné dokoupit i jednotlivě.
  • Malování s nástrojem PaintWork. Nástroj PaintWork se nasadí do vyšívacího stroje BERNINA místo přítlačné patky. Jedná se o držák na textilní pera čtyř velikostí. Motiv PaintWork přenesete do vyšívacího stroje na USB flash disku. Vytvořený motiv na Vaší BERNINĚ snadno namalujete s pomocí vyšívacího modulu a nástroje PaintWork.
  • Vyřezávání s nástrojem CutWork. Nástroj CutWork nasadíte do vyšívacího stroje BERNINA místo jehly. Jedná se o malý nůž, který se otáčí ve čtyřech směrech kvůli změně směru vyřezávání. Motiv ze softwaru CutWork přenesete do stroje pomocí USB flash disku. S pomocí vyšívacího modulu a nástroje CutWork na své BERNINĚ motiv snadno vyřežete. S nástrojem CutWork můžete řezat až 15 vrstev zároveň, záleží na tloušťce materiálu.
  • Šablona pro krystaly. Nástroj CrystalWork se nasadí na vyšívací stroj BERNINA místo přítlačné patky. Jedná se o malý průrazník, kterým se vyrážejí dírky do materiálu pro šablony. Motiv CrystalWork přenesete do vyšívacího stroje na USB flash disku. S pomocí vyšívacího modulu na Vaší BERNINĚ vyděrujete šablonu, do které nasypete krystaly a pomocí samolepicí fólie je přenesete na látku a zažehlíte.

 

Datum: 19.4.2023 14:33:00