PPM QUILT SHOW BRNO
21.-23.4. 2023

15. mezinárodní textilní výstava

Šicí centrum HAIŠMAN – ŠIJTE S NÁMI – ŠIJTE RÁDI


Firma HAIŠMAN s.r.o. – Šicí Centrum Haišman – partner výstavy PPM, působí na českém trhu již od roku 1990 a specializuje se na prodej šicích/vyšívacích strojů a overlocků/coverlocků, textilní galanterie, látek a všeho potřebného pro šití.

HAIŠMAN s.r.o. je zástupcem šicích strojů a overlocků značek BERNINA, BERNETTE, JUKI, GRITZNER a BABY LOCK pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Haišman s.r.o. prodává také výrobky firem PRYM a MADEIRA. Těšíme se na Vaši návštěvu v pavilonu E, v I. patře, stánky 002 a 003, kde si můžete osobně vyzkoušet naše šicí i vyšívací stroje, overlocky i coverlocky nebo jedinečný šicí stroj SASHIKO s „ručním“ stehem, kdy z lícové strany šijete způsobem: steh - mezera - steh - mezera ( - - - - - - ), od firmy Baby Lock.

Náš dnešní TIP:

Šicí stroj JUKI DX7 – Dotaženo k dokonalosti steh za stehem

Užijte si dobrého pocitu z vytvoření vlastního návrhu a dotáhněte jej k dokonalosti. Šití s řadou JUKI HZL-DX je skutečným zážitkem a výsledkem je mistrovské dílo.

   

      

     

JUKI HZL-DX7 je počítačem řízený šicí stroj, který nabízí 287 programů a 4 abecedy. Šicí stroje řady HZL-DX jsou určené pro časté šití s rozsahem šití od nejpomalejší rychlosti až po nejrychlejší, a to vždy s vysokou silou vpichu jehly do látky.

Nejvyšší model z šicích strojů Juki řady HZL-DX nabízí skvělé šicí funkce navíc:

 • FUNKCE VZNÁŠENÍ PŘÍTLAČNÉ PATKY
  Funkce vznášení patky brání nerovnoměrným švům. Stisknutím tlačítka vznášení patky můžete šít s lehce zdviženou přítlačnou patkou tak, že nedochází k hrnutí látky pod patkou. Nadzdvihnutím přítlačné patky do polohy vznášení můžete šít, aniž byste stlačovali vrstvy a tvořili nepravidelné švy. Krokování lze provádět v krocích po 0,1 mm.
 • NÁHODNÉ STEHY "BLÁZNIVÝ QUILT"
  DX5 a DX7 automaticky vytváří řadu quiltovacích stehů v náhodném pořadí. Tím dodáte Vašemu quiltu přitažlivý vzhled bez kompromisu.
 • 7 PŘÍDAVNÝCH FUNKCÍ OVLÁDACÍHO PEDÁLU
  Pro zvýšení všestrannosti nabízí Juki výběr funkcí ovládaných spouštěčem, který je již v základní výbavě stroje. Patní části ovládacího spouštěče můžete nyní přiřadit funkce: Zdvižení přítlačné patky · Odstřih nitě · Zapošití zpětnými stehy · Zapošití stehy na místě · Pozice jehly nahoru/dolů · Ušití jednoho stehu · Žádná funkce – deaktivace.
 • AUTOMATICKÉ ZDVIŽENÍ PŘÍTLAČNÉ PATKY PO ODTŘIHU NITÍ
  Přítlačná patka se po odstřihu nití může automaticky zdvihnout. Po odstřihu nití můžete rychleji vyjmout látku ze stroje.
 • FUNKCE PRO OTÁČENÍ
  Když zastavíte šicí stroj, jehla se zastaví ve spodní poloze, přítlačná patka se automaticky zdvihne a umožní Vám otáčet látkou kolem jehly. Tato funkce je velmi výhodná pro šití rohů a křivek. Začnete-li opět šít, přítlačná patka se automaticky spustí na látku a stroj plynule šije. Funkce pro otáčení je volitelná a lze ji vypnout.
 • 2 TYPY ZAPOŠÍVACÍCH STEHŮ
  Zapošít na začátku a na konci švu můžete buďto zpětnými stehy nebo stehy na místě.
 • RYCHLÝ START A ZASTAVENÍ
  Rychlost rozjezdu/zastavení šicího stroje při startu a zastavení můžete nastavit na „Rychle“, „Normálně“ nebo „Pomalu“. Kromě toho si můžete nezávisle nastavit různou rychlost pro šití vpřed a šití zpět.
 • KROKOVÉ ŠITÍ
  Přidržíte-li tlačítko jehla nahoru/dolů, bude stroj šít velmi pomalu, steh za stehem.
 • KRAJKOVÉ VZORY
  Pro Vaše efektní vyšívání s efektem krajky.
 • TAPERING
  Tapering zvětšuje nebo zmenšuje šířku stehu během šití, takže vznikají souměrné nebo nesouměrné klíny.
 • VARIABILNÍ STEHOVÁ DESKA
  Pokud šijete rovným stehem a otvor pro jehlu ve stehové desce je příliš velký, látka je vtlačována do otvoru ve stehové desce. Již nemusíte kupovat stehovou desku pro rovný steh. Jednoduchým přepnutím páčky nastavte jehlový otvor pro rovný steh ve stehové desce. Zabráníte tím vtlačování tenké látky jehlou do stehové desky. Skvělé pro šití tenkých látek nebo pro přesné volné quiltování. Je-li stehová deska nastavena na rovný steh, je možné zvolit pouze program rovného stehu. Model DX5 nabízí 3 programy-typy rovného stehu a model DX7 celkem 5 programů-typů rovného šití.
 • VYŠŠÍ RYCHLOST ŠITÍ
  Maximální rychlost šití je 1050 stehů/min.
 • DALŠÍ MOŽNOSTI
  Nyní jsou k dispozici praktické doplňky pro náročné. Doplňkový držák nití pro velké náviny a ochrana očí/lupa.
 • BLOKOVÝ PODAVAČ
  Pro dosažení pěkných švů a vynikajícího výkonu zavedla firma JUKI blokový systém podávání. Tradiční podavač vykonává eliptický pohyb. Blokový podavač oproti tomu pohybuje zoubky po dráze obdélníku. Tím se eliminuje shrnování a klouzání látky. Tento přesný systém podávání zaručuje špičkovou kvalitu stehu na všech látkách od nejtenčích po nejsilnější.
 • VELKÝ PRACOVNÍ PROSTOR
  Stroje řady HZL-DX mají velký prostor vpravo od jehly 8´´ (205 mm), výška pracovního prostoru 4,4´´ (112 mm) a s přídavným stolkem poskytují pohodlí při práci s velkými projekty.
 • AUTOMATICKÉ NAVLEČENÍ NITĚ DO JEHLY
  Velmi jednoduché nevlečení od návinu nitě až do jehly jednou rukou.
 • AUTOMATICKÝ ODSTŘIH NITĚ
  Velmi komfortní a praktická funkce po ukončení šití. Obě nitě Vám šicí stroj současně odstřihne. Již nemusíte hledat nůžky.
 • SNADNÉ NAVÍJENÍ A RYCHLÁ PŘÍPRAVA SPODNÍ NITĚ
  Spodní nit navíjí nezávislý motor. Příprava spodní nitě je velmi snadná. Stačí se řídit pokyny a spodní nit nemusíte vytahovat.
 • NASTAVENÍ PŘÍTLAKU PATKY
  Přítlak patky můžete přizpůsobit druhu látky, a tak dosáhnout těch nejlepších výsledků.
 • DVOJITÉ OSVĚTLENÍ LED
  Práci usnadňuje osvětlení pracovní plochy LED diodami umístěnými nad pracovní plochou jehly a pracovní plochou v rameni stroje.
 • KOLENNÍ PÁKA
  Přítlačnou patku můžete zvedat kolenní pákou. Zdvih patky při použití kolenní páky je až 12 mm.
 • KNOFLÍKOVÉ DÍRKY PRŮMYSLOVÉ KVALITY
  Stroje řady HZL-F a DX využívají jedinečné senzorové metody k šití dokonalých knoflíkových dírek bez ohledu na druh látky a počet vrstev.
 • NASTAVENÍ VNITŘNÍ ŠÍŘKY OTVORU KNOFLÍKOVÉ DÍRKY
  Velikost vnitřního otvoru knoflíkové dírky můžete nyní nastavit ve třech krocích.
 • VÝKONNÉ PODÁVÁNÍ
  Stroje řady HZL-DX mají výkonné podávání díky zoubkům ze speciální oceli a vylepšené konstrukci přítlačné patky. Snadno si poradíte i se silnými látkami, například při lemování džínů!

 

 

Datum: 11.4.2023 15:02:00